GoT- Ravens of Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Game of Thrones Dueli

+2
Pohovani feniks
jicpa of jurma
6 posters

Go down

Game of Thrones Dueli Empty Game of Thrones Dueli

Post by jicpa of jurma Thu Aug 17, 2017 2:24 pm

Evo da pokrenem topik, nadam se da ce se mnogima svideti, sa ortacima sam dosta puta na ovu temu satima pricao, zelim vasa misljenja i analize nekih ljudi sto se nikad nisu susreli i analize borbi kako zamisljate da bi proslo. zadacu za pocetak par(Krenimo polako od manje poznatih likova pa kako se tema bude razvijala ka main likovima da se ne ispucamo u pocetku) pa da vidim misljenja:

Drogo Vs. Hound
Blackfish Vs. Bron
5 Tenijaca Vs. 5 Dotraka
5 Neokaljenih Vs 20. Setaca

uzivajte nadam se da ce svima biti zanimljiva tema.
jicpa of jurma
jicpa of jurma

Posts : 6
Join date : 2017-08-17
Age : 33

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by Pohovani feniks Thu Aug 17, 2017 2:57 pm

Drogo- Hound 
Drogo je malo brzi i jaci, ali on se bori go. Nema zastitu. Da bi se probio oklop viteza neophodno je mnogo udaraca u istu tacku, sto spretan vitez nikada nece dozvoliti. Drogo se bori macem, sto mu je u ovom slucaju mana. Sa njim moze samo da proba da ubode u oko ili prorez za usta. Ipak, svaki dobar vitez ce znati da se odbrani. Dokazano je da viteza u puno oklopu ne moze pobediti covek naoruzan standardnim oruzjem (govorim iskljucivo o dobrim i vestim vitezovima) u borbi 1 na 1. U borbi u grupi, kao sto je bitka, dao bih prednost Drogu, ali na i u 1 na 1. Postoje samo dva oruzja koja mogu pobediti viteza u borbi 1 na 1 u punom oklopu. To su teski buzdovan, ali se onda borba mora privesti kraju jako brzo, jer je on pretezak i istrpljuje prebrzo i najjace korisnike. A drugo je Goedendag, ali ono ima dve mane, ako korisnik nije dovoljno jak da brzo izvuce oruzje nakon uboda u protivnika, kao i ako dozvoli vitezu da pridje blizu, gotov je.
Tako da Drogo vs Psic 0:1
Ostale cu analizirati posle. Very Happy
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by child of duckness Thu Aug 17, 2017 3:16 pm

jicpa of jurma wrote:Evo da pokrenem topik, nadam se da ce se mnogima svideti, sa ortacima sam dosta puta na ovu temu satima pricao, zelim vasa misljenja i analize nekih ljudi sto se nikad nisu susreli i analize borbi kako zamisljate da bi proslo. zadacu za pocetak par(Krenimo polako od manje poznatih likova pa kako se tema bude razvijala ka main likovima da se ne ispucamo u pocetku) pa da vidim misljenja:

Drogo Vs. Hound
Blackfish Vs. Bron
5 Tenijaca Vs. 5 Dotraka
5 Neokaljenih Vs 20. Setaca

uzivajte nadam se da ce svima biti zanimljiva tema.
Mislim da je Bronova velika prednost što je nepredvidljiv i zna igrati prljavo. Blackfish mi se više čini kao da se ipak drži određenog protokola u borbi. Barem više nego Bron, ali kao da je to teško. Very Happy I Bron je lakši i samim tim pokretniji. Tako da u ovom slučaju prednost dajem Bronu.

Mountain mi je jako zanimljiv. Imate li na umu nekog dobrog "para" za njega? Smile I kakva tehnika prolazi kod njega? Oberinu je dobro išlo donekle, a on je imao drugačiju tehniku, još je imao otrov, ne znam dokle bi stigao bez otrova. Da li vam pada na pamet još neka tehnika, koja bi 1 na 1 mogla pobediti naseg Gregora? Very Happy
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by jicpa of jurma Thu Aug 17, 2017 4:40 pm

Pohovani feniks wrote:Drogo- Hound 
Drogo je malo brzi i jaci, ali on se bori go. Nema zastitu. Da bi se probio oklop viteza neophodno je mnogo udaraca u istu tacku, sto spretan vitez nikada nece dozvoliti. Drogo se bori macem, sto mu je u ovom slucaju mana. Sa njim moze samo da proba da ubode u oko ili prorez za usta. Ipak, svaki dobar vitez ce znati da se odbrani. Dokazano je da viteza u puno oklopu ne moze pobediti covek naoruzan standardnim oruzjem (govorim iskljucivo o dobrim i vestim vitezovima) u borbi 1 na 1. U borbi u grupi, kao sto je bitka, dao bih prednost Drogu, ali na i u 1 na 1. Postoje samo dva oruzja koja mogu pobediti viteza u borbi 1 na 1 u punom oklopu. To su teski buzdovan, ali se onda borba mora privesti kraju jako brzo, jer je on pretezak i istrpljuje prebrzo i najjace korisnike. A drugo je Goedendag, ali ono ima dve mane, ako korisnik nije dovoljno jak da brzo izvuce oruzje nakon uboda u protivnika, kao i ako dozvoli vitezu da pridje blizu, gotov je.
Tako da Drogo vs Psic 0:1
Ostale cu analizirati posle. Very Happy

samo da napomenem posto nisam naglasio pravila igre zamisljeni duel je svakako duel 1 na 1 a ne u otvorenoj bitci tipa kao obren i planina. analiza odlicna i potpuno se slazem jeste drogo ljuti borac, ali nekako mi je kod dotraka glavna prednost (na stranu drogove fantasticne fizicke predispozicije izuzetna brzina za onoliku konstituciju i na onoliku fizicku snagu) kao i kod ostalih dotraka ta blic krig taktika iznenadni napad, i ako se honud prvi napad od droga odbrani ima ga u saci samo tako. apsolutno se slazem i moj glas ide houndu dakle 0:2. bas bih voleo kada bi dosta zaziveo forum i ova tema pa da mozemo napraviti turnir i glasati sve do samog finala bilo bi vise nego zanimljivo.
jicpa of jurma
jicpa of jurma

Posts : 6
Join date : 2017-08-17
Age : 33

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by jicpa of jurma Thu Aug 17, 2017 4:51 pm

red bi bio da i sam analiziram svoje parove, a kasnije cu videti neki match za Mountain-a

kao sto napisah u predhodnom postu za hounda se slazem da dobija drogoa.

Bron Vs. Blackfish

Blekfis iako smo se mi sto seriju pratimo a nismo imali vremena za knjigu jako malo susreli sa njim, delovao mi je kao ljuti borac ali ne dovoljno mentalno jak, kao da izgori brzo, dok Bron uz sve sposobnosti koje neverovatno puno ga sreca prati i tu se takodje slazem da bi ga uspeo nekim prljavim trikom dobiti ili necim cemu se Blekfis uopste ne bi nadao.

5 Tenijaca Vs. 5 Dotraka

izuzetno zanimljiv duel, jer su i tenijci izuzetno brutalni, a opet na svoju konstituciju nisu spori, opet imaju teska oruzja sekire i koplja u odnosu na one srpove ili sta vec od dotraka, tenijci imaju kakvu takvu zastitu za telo.

Oklop:
1:0 za tenijce
Brutalnost:
minimalna predost za tenijce 1.5:0
Oruzje:
ipak mislim da je lako oruzje u okrsaju 5 na 5 u prsa bolja opcija 1.5:1
Agilnost:
Dotraci, 1.5:2
Fizicka snaga:
Tenijci, 2.5:2
moj glas u ovom duelu ide 5 tenijaca, s' tim sto bi vrv 1 ili 2 na kraju ove borbe izasli zivi

5 Neokaljenih Vs. 20 Setaca

Mislim da bi dobro vojno potkovani neokaljeni uspeli pobiti 20 setaca uz gubitke maksimalno tri coveka. moj glas ide Neokaljenima.
jicpa of jurma
jicpa of jurma

Posts : 6
Join date : 2017-08-17
Age : 33

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by Sivi crv Thu Aug 17, 2017 4:55 pm

1) drogo(nikad nije kiku skratio Smile )
2)bron
3)50%-50%
4)neokaljani protiv bilo koga jer mora da se zna ko je najobuceniji,najneustrasiviji i najsavrseniji borac na svetu Smile
Sivi crv
Sivi crv

Posts : 30
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by Pohovani feniks Fri Aug 18, 2017 12:00 am

Blackfish vs Bron 
Prednost dajem Bronu. Mladji je (ili se bar cini Very Happy ) i mnogo okretniji. Sto se iskustva tice neverujem da mnogo zaostaje za protivnikom. A i taj "prljaviji nacin borbe" moze imati uticaja. Neki bi rekli "ulicni".

Dakle Bf vs Bron 0:1

5 Tenijaca vs 5 Dotraka 
Blaga prednost Dotracima zbog nekako vece energije i zelje. Very Happy

ten vs dot 0:1

5 Neokaljanih vs 20 setaca

Ovo mi deluje kao laka pobeda za Neokaljane, ali uz gubitak coveka ili dva.

Neokaljani vs setaci 1:0
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by child of duckness Fri Aug 18, 2017 9:57 am

Pohovani feniks wrote:Blackfish vs Bron 
Prednost dajem Bronu. Mladji je (ili se bar cini Very Happy ) i mnogo okretniji. Sto se iskustva tice neverujem da mnogo zaostaje za protivnikom. A i taj "prljaviji nacin borbe" moze imati uticaja. Neki bi rekli "ulicni".

Dakle Bf vs Bron 0:1

5 Tenijaca vs 5 Dotraka 
Blaga prednost Dotracima zbog nekako vece energije i zelje. Very Happy

ten vs dot 0:1

5 Neokaljanih vs 20 setaca

Ovo mi deluje kao laka pobeda za Neokaljane, ali uz gubitak coveka ili dva.

Neokaljani vs setaci 1:0
Ne zaboravimo da je Bron takođe preživeo i Dothrakije na otvorenom polju. Very Happy  Mora mu se to priznati. Razz In your face, Robert! Very Happy
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by Ser Duncan the Tall Fri Aug 18, 2017 10:31 am

jicpa of jurma wrote:Evo da pokrenem topik, nadam se da ce se mnogima svideti, sa ortacima sam dosta puta na ovu temu satima pricao, zelim vasa misljenja i analize nekih ljudi sto se nikad nisu susreli i analize borbi kako zamisljate da bi proslo. zadacu za pocetak par(Krenimo polako od manje poznatih likova pa kako se tema bude razvijala ka main likovima da se ne ispucamo u pocetku) pa da vidim misljenja:

Drogo Vs. Hound
Blackfish Vs. Bron
5 Tenijaca Vs. 5 Dotraka
5 Neokaljenih Vs 20. Setaca

uzivajte nadam se da ce svima biti zanimljiva tema.

Hound: Nosi pun oklop i nece ga svaki udarac ubit, za razliku od Droga. Sto se tice sirove snage tuda su, Drogo je vjerovatno brzi sto prirodno sto zbog manjka oklopa, ali to se nadoknadi opet time sto Hound moze da pretrpi koji udarac, pogotovo posto se Drogo ne bori ravnim oruzijem, tako da je jos teze da ga ubode ispod ruke ili iza koljena.

Blackfish Vs. Bron je najteza... Treba naglasit da je Blackfish scout i da je otvoreno prkosio bratu i odbijao da se zeni vise puta, tako da mu ni u borbi vjerovatno nije strano da bude malo prljav. Bron je prosjecan borac, dobija cisto na tu prljavost tako da bi tu bio za Blackfisha

5 Tenijaca protiv 5 Dotraka... Ja bi reko drugaciji ishod svaki put, tu bi moralo da se igra do deset Very Happy

Neokaljeni lagano, slozni, znaju formacije, disciplinovani... Mada ne bi onako zauzeli Castely Rock u knjizi, oni se uglavnom koriste kao strazari u gradovima Esosa i trenirani su samo i iskljucivo za borbu protiv Dotraka.
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by jicpa of jurma Fri Aug 18, 2017 11:42 am

Krug od juce je zavrsen, rezultati su sledeci:

Blackfish Vs. Bron vasi glasovi su bili: 1:4
Drogo Vs. Hound vasi glasovi su bili: 1:3
5 Tenijaca Vs. 5 Dotraka vasi glasovi su bili 1:1 (sivi crv je bio 50-50, Ser duncan nije rekao tacan ishod
5 neokaljenih Vs. 20 setaca glasovi su bili ultimativna pobeda sa nulom za neokaljene.

Sledeci krug predlozi su:

Ser Dzejmi (trenutno ne iz mladosti)Vs. Dzora Mormont
Dario Naharis Vs. Obrien Martel
20 Sinova Skorpije Vs. 20 Divljana
Rendal Tali Vs. Rus Bolton
jicpa of jurma
jicpa of jurma

Posts : 6
Join date : 2017-08-17
Age : 33

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by child of duckness Fri Aug 18, 2017 11:46 am

Ja ću za sada samo Rendala i Rusa.
Mislim da bi ovu pobedu odneo Rendal. Madaefin Tarli je JEDINI pobedio Bobi B-ja, što je dovoljno samo po sebi. Nekako mi se čini boljim vojnim strategom od Rusa, koji ili se služi prljavim trikovima ili se krije iza nekoga. Kad bi došlo do 1 na 1, ne verujem da je Rus spretniji borac, tako da bi ga Tarli smlatio samo tako. Very Happy


Last edited by child of duckness on Fri Aug 18, 2017 12:28 pm; edited 1 time in total
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by Ser Duncan the Tall Fri Aug 18, 2017 12:28 pm

jicpa of jurma wrote:

Ser Dzejmi (trenutno ne iz mladosti)Vs. Dzora Mormont
Dario Naharis Vs. Obrien Martel
20 Sinova Skorpije Vs. 20 Divljana
Rendal Tali Vs. Rus Bolton

Dzora Mormont, Dzejmi je skoro nesposoban za borbu sa bilo kim ko relativno dobro barata macem.

20 Divljana, nose oklop, jaci su i borbenije.

Rendal, Rus uopste nije borac vec strateg.
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by jicpa of jurma Fri Aug 18, 2017 1:30 pm

svi nesto izbegavaju meni najgotivniji duel
Dario Naharis Vs. Obren Martel

obojica vrlo lucidni i nepredvidivi, dario u nesto boljem armoru ali samo nesto boljem. agilni su obojica ali mi se cini za nijansu agilniji obren ali samo za nijansu, oruzje ne znam kome da dam prednost ali uzecemo u obzir da bi dario na duel sa onim dotrackim srpom a obren sa kopljem sa kojim je izvanredan, sad ukoliko bi duel isao bez otrova da uzmemo u obzir da je otrov samo zbog planine koriscen (a ne mora da znaci, vole dornjani otrov Very Happy ). mentalno mislim da je obren svoj skil u borbi protiv planine izvukao 20% preko mogucnosti zbog motiva, a i da je lik malo onako sklon da izgori, dok dario iako mladji i mozda manje iskusan od obrena ipak je proracunatiji i ima plan kako da doaka protivniku. moj glas ide Dariu Naharisu i jako jako gusta pobeda.

Dzejmi Vs. Dzora

Dzejmi iako mi kroz ceo TV serijal izgleda kao malo overrated ipak mislim da ima vise hrabrosti od dzore, a kroz ceo serijal dzora mi deluje kao da svu energiju crpi iz frendzona sa deneris Very Happy da nije neki ljuti borac (BTW mislim da do kraja tv serijala gine 101%) sad koliko god overrated Dzejmi bio mislim da nije bas na osnovu niceg overrated nego da je i ovako invalid upotrebljiv, plus armor plus kakav takav skil sa macem, dzora bez armora, al opet obe ruke, mislim da dzora dobija ali jako gusto.

Rendal Tali stara skola ogorceni prgavi iskusaner mislim da bi i mnogo jace isprasio od Rus Boltona

Sinovi skorpije bi mozda imali minimalne sanse da nege iznenade divljane, ali posto je ovo cist duel mislim da bi bili pregazeni uz gubitak maksimalno 5 divljana.
jicpa of jurma
jicpa of jurma

Posts : 6
Join date : 2017-08-17
Age : 33

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by Sivi crv Fri Aug 18, 2017 6:50 pm

1)Dzora
2)Oberin
3)divljani
4)Tarli

mada ruku na srce,Bolton ne sme kao borac da se ovde stavi,a sinovci harpije su borci iz senke i zaseda...
Sivi crv
Sivi crv

Posts : 30
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by Bacila je Svemir Zeku Fri Aug 18, 2017 10:17 pm

jicpa of jurma wrote:
Ser Dzejmi (trenutno ne iz mladosti)Vs. Dzora Mormont
Dario Naharis Vs. Obrien Martel
20 Sinova Skorpije Vs. 20 Divljana
Rendal Tali Vs. Rus Bolton

Ser Dzejmi VS Dzora Mormont - Dzora ne deluje kao Bog zna kakav borac,ali daleko od toga da ne ume baratati macem. Verujem da protiv Dzejmija sa obe ruke ne bi imao nikakve sanse, ali protiv sadasnjeg Dzejmija bi pobedu odneo i losiji borac od Dzore. Tako da pobeda ide Dzori, lagano.

Dario VS Oberin - jedan od najzanimljivijih duela koji se moze zamisliti i u kom bi bukvalno nijanse odlucivale. Dva jako slicna borca - agilni, odlicno barataju svojim oruzjem i nijednom nisu strani prljavi trikovi. Sto se tice brzine, kad malo bolje razmislim, ne bih se slozio da je Oberin brzi od Daria,smatram da su tu na istom nivou. Stice se utisak da je Oberin brzi jer smo ga videli u duelu sa Planinom koji je poprilicno spor, pa samim tim Oberinova brzina dolazi u prvi plan + ne zaboravimo da je u tom duelu Planina u 2 navrata uspeo da "stigne" Oberina i baci ga na zemlju (treci put necemo racunati). Sto se oruzja tice, Oberinovo koplje jeste duze, teze mu je prici kad se razmase, ali Dario svakako zna izbeci/blokirati udarac. Mana koplja je to sto je drska drvena,a videli smo da je i spori Planina uspeo da ga presece,pa zasto ne bi mogao Dario isto da uradi. U tom slucaju, Dario sigurno ne bi tek tako dozvolio Oberinu da uzme novo koplje, jer kao sto smo svi videli, Dario ne voli previse da se znoji, vec sve resava po kratkom postupku,pa isto tako bi u tom trenutku verovatno odma pokusao eliminisati protivnika. S druge strane, Oberin voli da se sepuri pred publikom i okrece ledja protivniku posle dobrog poteza sa osmehom koji trazi aplauz, ali ajde recimo da je dovoljno pametan da to ne bi radio u duelu sa Dariom, jer bi skontao na samom pocetku o kakvom se protivniku radi. Moj konacan zakljucak je sledeci: Ako bi Oberin u borbi sa Dariom imao isti pristup kao i protiv Planine, pobeda bi bila Dariova, naravno pod uslovom da ce ovaj kao i po obicaju gledati to da okonca promisljeno i po sto kracem postupku. Ako bi pak Oberin ozbiljnije usao u ovaj duel, nijanse bi odlucivale,ali cak i u tom slucaju blagu prednost dajem "Second Son-u".

Sinovi Skorpije VS Divljani - Divljani definitivno. Jednostavno su ludji i krvolocniji. Sinovi Skorpije nisu Bog zna kakvi borci i sve rade iz zasede,ali ovde zasedi nema mesta jer je duel na otvorenom 20 vs 20. Tipujem da bi nakon zavrsene borbe prezivelo bar 10 Divljana.

Rendal Tarli VS Ruz Bolton - Slozicu se sa ostalima, pobednik je Tarli. Jednostavno imam osecaj da Tarli ima vise iskustva u borbi i da mu nije strana, dok mi Bolton ne deluje tako.
Bacila je Svemir Zeku
Bacila je Svemir Zeku

Posts : 1
Join date : 2017-08-18

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by Pohovani feniks Fri Aug 18, 2017 10:49 pm

Dzejmi vs Dzora
Dzejmi je mnogo napredovao u odnosu na prvih nekoliko epizoda nakon gubitka ruke. Ipak, nije dovoljno da bi se Dyori suprotstavio.
Dzejmi vs Dzora 0:1

Dario vs Oberin 1:1

Sinovi Skorpije vs Divljani 0:1

Rendal Tarli vs Ruz Bolton 1:0

Nemam sad vremena da objasnjavam. Very Happy
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Game of Thrones Dueli Empty Re: Game of Thrones Dueli

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum