Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic View next topic Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks on Sat Aug 12, 2017 5:27 pm

Da li je neko procitao knjige? Dosta se razlikuju od serije.
Dzordz Martin je rekao da "Winds of winter" izlazi 2018.
Pohovani feniks
Admin

http://got-ravens-of-serbia.forumotion.me

Back to top Go down

Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Jon Snow on Sun Aug 13, 2017 4:06 pm

Прочитао сам прве три, мада је нешто било преко пдф-а а нешто преко аудио књига. Свима препоручујем да крену да читају. Свиђа ми се то што дебели Мартин неће пише на брзину.
Требали су ови одмах после треће сезоне да убаце више пара у серију, на доста ликова и детаља се шкртари.
Jon Snow

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Sun Aug 13, 2017 4:12 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Прочитао сам прве три, мада је нешто било преко пдф-а а нешто преко аудио књига. Свима препоручујем да крену да читају. Свиђа ми се то што дебели Мартин неће пише на брзину.
Требали су ови одмах после треће сезоне да убаце више пара у серију, на доста ликова и детаља се шкртари.
Dobrodosao Dzone Snezni! Nadam se da ti se dopada nas novi forumu i da cemo se lepo druziti.
Ja sam jos na sredini prve knjige (malo iza hapsenja Neda Starka), ali su mi ljudi mnogo ispojlovali knjige  Sad Tako da znam sta se desava.
Odlicno je napisano. 
Ja sam diplomirani istoricar, pa mi je sa te tacke dodatno interesantno.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by Jon Snow on Sun Aug 13, 2017 4:15 pm

Хвала, ајде па да заживи форум, да се добро зезамо.
Ма не брини кроз неко време има да позаборавиш шта се дешавало па ће ти бити занимљиво, стил писања је одличан, човек је подигао жанр на виши ниво. Само цепај.
Е и ја сам хтео да упишем тај факс али нажалост нисам. Несуђени колега. Smile
Jon Snow

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Sun Aug 13, 2017 4:20 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Хвала, ајде па да заживи форум, да се добро зезамо.
Ма не брини кроз неко време има да позаборавиш шта се дешавало па ће ти бити занимљиво, стил писања је одличан, човек је подигао жанр на виши ниво. Само цепај.
Е и ја сам хтео да упишем тај факс али нажалост нисам. Несуђени колега. Smile
Hahahahaha. Znam gomilu ljudi koji su mi rekli da hoce da upisu istoriju, a nisu. Realno, nazalost nema posla.
Do kog dela trece knjige si stigao? Pitam zbog odredjene stvari NAKON  Crvenog vencanja.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by Jon Snow on Sun Aug 13, 2017 4:22 pm

Целу трећу сам завршио. Али давно па се ситних детаља и не сећам толико. Намеравам да кренем да читам четврту само да прође ова сезона. Иначе у последњем поглављу треће књиге има опако изненађење. Smile
Jon Snow

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Sun Aug 13, 2017 4:29 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Целу трећу сам завршио. Али давно па се ситних детаља и не сећам толико. Намеравам да кренем да читам четврту само да прође ова сезона. Иначе у последњем поглављу треће књиге има опако изненађење. Smile
Lady Stoneheart  Very Happy
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by Roland Olujni on Sun Aug 13, 2017 5:31 pm

Dobar dan, dobri ljudi, ljubitelji istorije. Možda vas bude zanimala stranica warsandpoliticsoficeandfire (postavio bih link, ali mi server ne da silent )

Pišu je advokat, marinac i filološkinja. Povlače dosta paralela sa stvarnim događajima (Bitka kod Ažinkura, Normanska invazija Britanije, vladavina Izabele Vučice... )

Inače, ja već šest godina čekam na šestu knjigu. Smile U međuvremenu sam sav dostupni materijal (osim kuvara) izgustirao desetak puta. Smile
Roland Olujni

Back to top Go down

Post by child of duckness on Sun Aug 13, 2017 5:41 pm

Dobrodošao, Rolande Olujni!
Ne znam koliko je dobra ideja da kuvar mešaš sa Game of thrones tematikom! Razz Razz Razz
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Roland Olujni on Sun Aug 13, 2017 5:43 pm

Meni nije. 'Em je kuvar u fazonu Džejmija Olivera: "A sada, najbitniji sastojak koja svaka kuća mora da ima - prepelicu i kavijar", em je čista mamipara u pitanju. Nek' me Bog ubije ako neko čita knjige zbog jela u njoj. Very Happy
Roland Olujni

Back to top Go down

Post by child of duckness on Sun Aug 13, 2017 5:49 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Meni nije. 'Em je kuvar u fazonu Džejmija Olivera: "A sada, najbitniji sastojak koja svaka kuća mora da ima - prepelicu i kavijar", em je čista mamipara u pitanju. Nek' me Bog ubije ako neko čita knjige zbog jela u njoj. Very Happy

Sve je dobro dok ne učiš da pripremaš "Ovčetinu na Frey način". Razz
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Roland Olujni on Sun Aug 13, 2017 5:51 pm

Taman posla! To ti je žilavo meso! Smile

Inače, ne znam da li si stigao do pita od Freja u knjizi? Ja sam skontao šta se tu dešava tek na drugo čitanje.
Roland Olujni

Back to top Go down

Post by Deron on Sun Aug 13, 2017 6:25 pm

Књиге су екстра ево трећи пут читам. Добро је и Витез седам краљевстава, то сам прочитао за један викенд. Свет леда и ватре је исто добро одрађен. Само да се дебели смилује и напише Ветрове зиме пре него што умре.
Deron

Back to top Go down

Post by Sivi crv on Sun Aug 13, 2017 6:25 pm

Citajte knjige obavezno,niste svesni sta se desava u petom delu...serija je mala beba za knjigu,mada nije bilo realno ocekivati da neko ekranizacijom isprati onu pricu.
Sivi crv

Back to top Go down

Post by Roland Olujni on Sun Aug 13, 2017 6:33 pm

Postoje i dve neprevedene priče: "The Princess and a Queen" i "Rogue Prince" o Plesu zmajeva.
Roland Olujni

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Sun Aug 13, 2017 7:47 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Књиге су екстра ево трећи пут читам. Добро је и Витез седам краљевстава, то сам прочитао за један викенд. Свет леда и ватре је исто добро одрађен. Само да се дебели смилује и напише Ветрове зиме пре него што умре.
Izlazi 2018, ta i jos jedna knjiga mislim.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by Deron on Sun Aug 13, 2017 8:34 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:
[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Књиге су екстра ево трећи пут читам. Добро је и Витез седам краљевстава, то сам прочитао за један викенд. Свет леда и ватре је исто добро одрађен. Само да се дебели смилује и напише Ветрове зиме пре него што умре.

Као треба да изађе и ''Крв и ватра'' књига о кући Таргарјена. Све од Валирије до змајкамена и сви краљеви од Егона до Ениса другог
Deron

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Sun Aug 13, 2017 8:36 pm

Као треба да изађе и ''Крв и ватра'' књига о кући Таргарјена. Све од Валирије до змајкамена и сви краљеви од Егона до Ениса другог
Da, da. Bice vrlo zanimljivo stivo. Taman da masteriram Very Happy
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by Fazlija on Mon Aug 14, 2017 12:59 am

Zna li neko gde se knjige mogu kupiti u Hrvatskoj?
I da Martin je rekao da ce izdati jednu ili dve knjige iduce godine, jedna od njih je definitivno ''Fire and Blood'' ako se odluci na drugu to je sigurno sesta knjiga

Fazlija

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 1:05 am

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Zna li neko gde se knjige mogu kupiti u Hrvatskoj?
I da Martin je rekao da ce izdati jednu ili dve knjige iduce godine, jedna od njih je definitivno ''Fire and Blood'' ako se odluci na drugu to je sigurno sesta knjiga
Gde se mogu kupiti u Hrvatskoj ne znam. U Srbiji mogu u Laguni i Vulkanu, pa ako imate i vi slicne knjizare mogu tamo.
Jedna jeste "Fire and blood", a druga je "Winds of winter".
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by Ser Duncan the Tall on Mon Aug 14, 2017 8:36 pm

Zbog njih sam poceo generalno da citam tako da... Jako su dobre, tolika paznja svakom liku i svakoj kuci, sve je prirodno, kao da zivim sa tim ljudima.

Da nije jos neko misljenja da nema sanse da se prica privede kraju kroz sledece dvije knjige? Ma koliko one velike bile... Jedini nacin na koji bi se to moglo izvesti je da The Others izadju kao pobjednici. Samo ime "Long Night" bi trebalo dovoljno da govori o duzini procesa, takodje bi bilo potpuno razocarenje da se neprijatelj pobjedi kroz bitku ili dvije.
Ser Duncan the Tall

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 9:09 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] dobro nam dosao! Nadam se da ti se svidja nas novi forum. Jos smo "novorodjencad", pa forum jos nije razvijen, ali zajedno cemo, nadam se, od njega napraviti vrhunsku zanimaciju za GoT fanove na nasim prostorima.

Nisam procitao sve knjige, pa ne znam gde je stala peta knjiga. Martin je imao plan da zavrsi pricu u sedam knjiga godinama.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by Sivi crv on Tue Aug 15, 2017 12:15 am

Peti deo se tako zavrsava da ga Hudini ne bi razmrsio,razvukao na 4 strane sveta+par jako bitnih ili jako gotivnih momenata kojih nema u seriji nazalost
Sivi crv

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Tue Aug 15, 2017 12:20 am

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Peti deo se tako zavrsava da ga Hudini ne bi razmrsio,razvukao na 4 strane sveta+par jako bitnih ili jako gotivnih momenata kojih nema u seriji nazalost
Mislim da je receno da ce izaci sledeca u oktobru 2018, ili tako nesto...
Takve knjige mogu da budu malo teske za pracenje. Ko je gde? Zasto? I sta radi? Dok sve pohvatas na jednom mestu, skontas da ti trebaju papir i olovka. Very Happy
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by Sivi crv on Tue Aug 15, 2017 12:22 am

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Peti deo se tako zavrsava da ga Hudini ne bi razmrsio,razvukao na 4 strane sveta+par jako bitnih ili jako gotivnih momenata kojih nema u seriji nazalost
Mislim da je receno da ce izaci sledeca u oktobru 2018, ili tako nesto...
Takve knjige mogu da budu malo teske za pracenje. Ko je gde? Zasto? I sta radi? Dok sve pohvatas na jednom mestu, skontas da ti trebaju papir i olovka. Very Happy

Ih,pa zato sluzi mapa na pocetku Smile
Sivi crv

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics