GoT- Ravens of Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

+4
child of duckness
Roland Olujni
Jon Snow
Pohovani feniks
8 posters

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 6 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Sun Aug 20, 2017 8:22 am

Pohovani feniks wrote:To je i sam Martin cesto pricao. Da nema sasvim zlih i sasvim dobrih ljudi.

Vecina ljudi ce automatski da pomisli da su Starkovi ti junaci i dobri ljudi, jer sve nekako polako krece iz njihovog ugla a i Ned je "dobrica". Ali onda kad krenes malo dublje to sve da sagledas cak je i on dosta loseg uradio i stvorio, prije svega sto nije htio da ubije Dany ako se ona sad vrati sa zmajevima i spali pola Westerosa Very Happy
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 6 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Ser Duncan the Tall Sun Aug 20, 2017 8:35 am

Sivi crv wrote:

Ja sam ga gledao iz perspektive deteta koji vodi 20000 ljudi iz sebe i dobija svaki put gromadu rata tivina i nista manju gromadu dzejmija...

Mislim da je u knjizi to jos vise ljudi, 20.000 je broj iskoristen za seriju. Sam Sjever moze da skupi 45.000 + Riverlands. Ja mislim da je to kljuc, vodis toliko ljudi iza sebe a nemas nikakvu ideju kako ces taj rat da zavrsis, vratis ljude kucama i porodicama. Iskreno, da si vojnik ili rod nekog od vojnika koji ceka kuci, bili radije imao Tajvina ili Roba kao komandanta? Ja znam ko bi zavrsio rat a ne bitku...



Sivi crv wrote:to sto se zaljubio je sklonost nekog ko ima 18 godina a i video si kako izgleda devojka,sta dalje da ti pricam Very Happy

To sto se zaljubio je hiljade ljudi poslalo u grob, iz sebicnih razloga je izgubljen rat, zbog toga sto se njemu digo ku*ac (Fenikse evo ti pravog primjera zasto nekad bez vulgarnosti ne moze da se napravi prava slika Very Happy ) poginula mu je majka, zarobljena mu je zena sa ujakom, rat je izgubljen, Winterfeul u rukama Boltona itd itd.

Sivi crv wrote:svako pravo je imao da kazni karstarka,ok mozda ne smrcu


Lord Karstark je izgubio dva sina, jednog je Dzejmi ubio u boju, jednog je zadavio. E sad... Da je on kaznio Kejtlin onda bi bilo uredu da kazni i Karstarkove, zatvorom bi bilo najlogicnije jer bi tako osiguro lojalnost njegovig ljudi. Ovako ga je ubio i njegovi ne samo sto nisu otisli kuci, nego su prvo pljackali i palili po Riverlands, sada njegovim zemljama i zemljama njegovog ujaka, pa su otisli tek onda nazad na Sjever i pridruzili se Boltonima...


Sivi crv wrote:a to sto nije kaznio kevu adekvatno je opet i stvar godina i majka mu je...


Tu postaje ocigledno zasto su njegovi Lordovi poceli da izimaju pravdu u svoje ruke, jer on nije bio pravican.



Sivi crv wrote:Dal je on izdao freja ili ovaj njega to je vec filozofija

Rob je izdo Valdera jer je prekrsio dogovor koji su imali, ozenio se drugom i tako osramotio Frejeve. Naravno Red Weeding je drasticna reakcija, ali kad pogledas za vecinu povoljan, rat je okoncan tu i tada.


Sivi crv wrote:ako si citao knjige znas sta menderli debeli radi,gde ces veci dokaz privrzenosti i casti severnjaka u sred neprijateljske vojske

Menderli je jedan od najlojalnijih zato sto su dobili zemlje na Sjeveru kada su protjerani sa Juga. Karstarkovi su postali neprijatelji svog roda zbog Roba, Rizvelovi su uz Boltonove takodje, to su ti vec tri najvece terotorije na Sjeveru ne racunajuci Ridove koji su pasivni. Samo za to na Sjeveru je rano govorit, sve je zamrseno i ne zna se ko je uz koga, moracemo da cekamo Winds of Winter.
Ser Duncan the Tall
Ser Duncan the Tall

Posts : 88
Join date : 2017-08-14

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 6 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Tue Aug 29, 2017 12:46 pm

Da li se meni samo cini ili u knjigama ima mnoooooooogo vise hintova za R+L nego u seriji? Narocito dok je Ned bio ziv.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 6 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Sat Sep 30, 2017 7:29 pm

Evo ovako, za one koji nisu CITALI scenu Nedove smrti SPOJLER! 

Iskreno bas mi se ne svidja kako je GRRM napisao ovu scenu. Ocekivao sam mnogo, mnoooooogo vise, a dobio skoro pa nista. O cemu je rec? Pocetak je ok, gde vidimo Arju kako bezuspesno pokusava da pobegne iz Kraljeve Luke. Bezi od lopova, hvata golubove, i moli za hranu... Ali previse veliki naglasak je stavio na to. Onda je krenuo sa onim pozivnim zvonima (sto je mnogo kul fora), ali i sam dolazak do trga je jako dug, i nije potrebno toliko dug da bude.  Dok je samo "sudjenje" i pogubljenje bilo jako kratko.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 6 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Mon Nov 27, 2017 3:13 pm

Ubedljivo najgore citanje bilo cega koje sam u zivotu cuo!
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 6 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Pohovani feniks Mon Jan 14, 2019 12:52 pm

Da li je neko pročitao onu novu knjigu što je izašla?
Mislim da se zove "Fire and blood".
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Knjige- serijal "Pesma leda i vatre" - Page 6 Empty Re: Knjige- serijal "Pesma leda i vatre"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum