5 epizoda - SPOILER ALERT!!

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: 5 epizoda - SPOILER ALERT!!

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 1:22 pm

Odlična epizoda, a sledeća će verovatno biti još bolja. 
Doduše, deluje mi previše zbrzano.
Takođe, Sersi sada mora da pobaci, pre sastanka sa Deneris.
Pohovani feniks
Admin

http://got-ravens-of-serbia.forumotion.me

Back to top Go down

Post by child of duckness on Mon Aug 14, 2017 1:33 pm

Nego šta nego će biti bolja, imaćemo face-to-face glavnih GoT baja sa WW. Samo mi je malo bzvz kako su zamislili da njih 7 + neprikazani deo ekspedicije izdvoje jednog zombićka iz čitave horde i još ga povuku nazad sa sobom. Dovoljno teško bi bilo i da nađu jednog izdvojenog kako luta poljem, a ne u grupi. Razz
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 1:39 pm

child of duckness wrote:Nego šta nego će biti bolja, imaćemo face-to-face glavnih GoT baja sa WW. Samo mi je malo bzvz kako su zamislili da njih 7 + neprikazani deo ekspedicije izdvoje jednog zombićka iz čitave horde i još ga povuku nazad sa sobom. Dovoljno teško bi bilo i da nađu jednog izdvojenog kako luta poljem, a ne u grupi. Razz
Postavice im zamke za ptice Very Happy
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by child of duckness on Mon Aug 14, 2017 1:47 pm

Već vidim sebe kako na iglama gledam epizodu i konkretno scene iza Zida. Od sada pa nadalje su ulozi mnogo veći, dinamika mnogo žešća, čiste se nebitni ili polu-bitni likovi za dalju priču i mnogo više važnih likova je u opasnosti.  Sad Neću da bilo ko od njih pogine, a moram se sa tom mogućnošću pomiriti, ako želim da nastavim gledati seriju. Very Happy
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 3:04 pm

Meni je izuzetno zao malog Dickona. Ali sam je kriv. Ispao je preponosno glup.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by child of duckness on Mon Aug 14, 2017 3:23 pm

Ali kako su scenaristi maherski navukli nas da empatišemo sa Dikonom, da bi njihova smrt bila efektnija. Jer Randal je kroz seriju izgradio reputaciju govneta, prvo iz Semovih priča, pa sve do izdaje Olenne iz interesa. Prvo sa onom Dikon - Rikon šalom pa onda činjenicom da mu je ovo prva borba i da mu je neprijatno što se borio protiv svojih nekadašnjih saboraca. Trebalo je da znam kada ga je Džejmi nazvao Rikon da ne treba da se vežem za lika!  Mad
Čak mi je u jednom trenutku bilo žao i starog Tarlija, jer iako je govno, stalo mu je do sina i otišao je kao boss. Nešto kao A. Thorne, ljiga koju na kraju, iako ga ne voliš niti opravdavaš njegove postupke, počneš da poštuješ. 
Upropasti mi ova serija sve moralne kompase! Razz
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 3:35 pm

Pa mogao je da moli za sinov zivot... Doduse, ponizio bi ga pred svima, ali bi ga Deneris verovatno postedela.
Samo sto je Deni sada napravila bukvalno ono sto radi i Sersi. Da se ljudi bore za nju iz straha.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by child of duckness on Mon Aug 14, 2017 4:27 pm

Pa nije Dikon mali, on je odgovoran za svoj život i odlučuje o njemu, a Randal je preponosan, tako da sigurno ne bi molio a i video je da nema šanse da ga odgovori. Boli Deneris uvo za njih. Razz
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 4:42 pm

U srednjem veku se itekako gledalo kakva se poruka salje u spoljni svet. A ona je time samo pokazala da je spoljni agresor. Mada je matori trebao da prihvati crno.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by Littlefinger on Mon Aug 14, 2017 5:04 pm

Богу хвала,што је Малопрсти сконто Арју,сад има шансе да се извуче.
Littlefinger

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 5:09 pm

Littlefinger wrote:Богу хвала,што је Малопрсти сконто Арју,сад има шансе да се извуче.
Mislim da ce Arja otici iz Vinterfela pre kraja sezone. Samo gde ce?!
Mislim da je upravo ova zamka Arji, njegov pogresan potez, jer Arja ako skonta da je to sve bila zamka sigurno ce zeleti osvetu, a ona, iako joj se ne svidja LF,  nije pomisljala da ga ubije.

Edit: I dobrodošao na forum! Nadam se da ćeš se lepo zabaviti sa nama!
Izvini, nisam primetio da ti je prvi post. Very Happy
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by child of duckness on Mon Aug 14, 2017 5:23 pm

Pohovani feniks wrote:
Littlefinger wrote:Богу хвала,што је Малопрсти сконто Арју,сад има шансе да се извуче.
Mislim da ce Arja otici iz Vinterfela pre kraja sezone. Samo gde ce?!
Mislim da je upravo ova zamka Arji, njegov pogresan potez, jer Arja ako skonta da je to sve bila zamka sigurno ce zeleti osvetu, a ona, iako joj se ne svidja LF,  nije pomisljala da ga ubije.

Edit: I dobrodošao na forum! Nadam se da ćeš se lepo zabaviti sa nama!
Izvini, nisam primetio da ti je prvi post. Very Happy
Mislim da je Arja pokupila foru iz Prijatelja "They don't know we know they know"..savršeno je ona svesna opasnosti koju Lf predstavlja tako sav u sneaky raspoloženju. Very Happy Još kada Bren počne da govori neke bitne informacije, a ne kako je neko izgledao noći kada je silovan, ide on pod mač, ili bolje rečeno bodež. Razz
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Bajo_Pivljanin on Mon Aug 14, 2017 8:51 pm

Mislim da će Bejliš biti ubijen, ali i da će neko važan uz njega poginuti. Bilo bi glupo da kao majstor svog zanata ode iz serije neprimećeno. Napraviće dobru čorbu pre nego što skonča.
Bajo_Pivljanin

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 9:12 pm

Bajo_Pivljanin wrote:Mislim da će Bejliš biti ubijen, ali i da će neko važan uz njega poginuti. Bilo bi glupo da kao majstor svog zanata ode iz serije neprimećeno. Napraviće dobru čorbu pre nego što skonča.
.Mislim da ce to biti Arja. Very Happy

A dobra mi je fora Tormunda "Da li si poveo i veliku zenu?" Very Happy
Nadam se da je to neko predskazanje, jer Dzejmi sigurno nece zavrsiti sa Brijen. Cak mislim i da ce umreti do kraja.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by child of duckness on Mon Aug 14, 2017 9:37 pm

Pohovani feniks wrote:
Bajo_Pivljanin wrote:Mislim da će Bejliš biti ubijen, ali i da će neko važan uz njega poginuti. Bilo bi glupo da kao majstor svog zanata ode iz serije neprimećeno. Napraviće dobru čorbu pre nego što skonča.
.Mislim da ce to biti Arja. Very Happy

A dobra mi je fora Tormunda "Da li si poveo i veliku zenu?" Very Happy
Nadam se da je to neko predskazanje, jer Dzejmi sigurno nece zavrsiti sa Brijen. Cak mislim i da ce umreti do kraja.
Ne verujem da će Arja skoro umirati, ali mislim da se njena svrha u seriji završava sa poslednjim imenom na spisku. Bzvz mi je što njen lik u ovom trenutku bukvalno stagnira na tome, ona je istrenirani ubica željan osvete i to je to. Pre mi je bila jedan od omiljenih likova, mala devojčica koja je toliko hrabra da izađe iz okvira onoga što joj je unapred namenjeno i koja je toliko prirodno inteligentna da uspeva da vodi konverzaciju sa jednim od najvećih mastermindova Westerosa, Tajvinom Lanisterom. Nadam se da će se uskoro vratiti u pravu brzinu, jer ako ne bude bojim se da nema više prostora za dalji razvoj njenog lika. Ako je cena za to da napusti Winterfell i krene u svoje avanture (možda u pratnji Hounda, platila bih to da gledam Razz), then so be it! Razz

A možda je baš fora da LF umre tako nekom generic smrću, jer je on već počeo da smatra sebe nedodirljivim, postao je neoprezan, ne skroz, ali za njegov nivo predviđanja događaja iz prvih sezona, sada je on mala maca. Velika pobeda bi bila da umre ne očekujući, i ja stvarno navijam da to bude smrt s leđa, nenadano, iz senke, baš kao što je i on radio.
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 9:53 pm

Arja ce otici iz Vinterfela, ali sama. Mozda ce nastaviti ubijanje sa spiska. A mislim da ce ona umreti ubijajuci Planinu.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by child of duckness on Mon Aug 14, 2017 10:14 pm

Pohovani feniks wrote:Arja ce otici iz Vinterfela, ali sama. Mozda ce nastaviti ubijanje sa spiska. A mislim da ce ona umreti ubijajuci Planinu.

Možda eventualno sačeka Jona da ga sretne pa će da ode (samo se nadam da mu tada neće stvarno srce stati, damn you Sansa Razz). A ne verujem da će umreti boreći se sa Planinom, nije toliko glupa da krene u otvorenu borbu sa njim, pogotovo sada kada je upgrade-ovan u Frankenštajna. Pre je možda i mogla, jer smo videli kako Planina (ne) reaguje na borbu koja nije odmeravaanje snaga nego konkretna tehnika, u borbi sa Oberynom. Da nije O. tada glumio Opru Vinfri, bio bi živ i dalje. I mislim da ima neka fora sa P. nakon "vaskrsnuća", nešto je čudno u vazduhu. xD 
Ova serija me je učinila veoma paranoičnom i na svaku rečenicu koja se izgovori obratim pažnju dva puta. 
U jednom od legendarnih dijaloga sa Houndom, Arja je rekla "No one can kill me.". Šta ako je na kraju kokne neki FM, ne mora nužno Jaqen.. Very Happy Možda Cersei unajmi te ubice o kojima toliko priča da ubiju Sansu i Arja je zaštiti i umre umesto nje. Tako će biti vraćen dug koji Arjin jezovuk ima prema Sansinoj Lady.
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Jon Snow on Mon Aug 14, 2017 11:38 pm

Џејми ће дефинитивно опет да изда Серси, чим му је онако рекла. Све се превише брзо дешава, реално ово је требало да има минимум 12 епизода а не само 7.
Jon Snow

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 11:49 pm

Jon Snow wrote:Џејми ће дефинитивно опет да изда Серси, чим му је онако рекла. Све се превише брзо дешава, реално ово је требало да има минимум 12 епизода а не само 7.
Da, ali ona mora prvo da pobaci dete koje nosi.
Jeste previse brzo, ali to je zato sto zele da pokazu koliko je vojska mrtvih blizu, i da bi stigli da se sto pre okrenu glavnoj prici morali su tako. Samo mi to deluje jako trapavo uradjeno.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by indrik on Tue Aug 15, 2017 12:06 am

Loša epizoda, imam osjećaj da scenaristi ne znaju šta da rade sa pojedinim likovima, pa ih teraju malo vamo, malo tamo, a čitav vesteros mi sada djeluje poput nekog ovećeg sela, white walkeri marširaju čitavu sezonu prema zidu, a za to vrijeme džon proputuje čitav kontinent uzduž i poprijeko. Bron, ne samo da je izvukao potpuno oklopljenog Džejmija iz onog vodenog ambisa nego je i plivao sa njim do druge obale, nizvodno ili gdje god je ono bilo. Ponovno uvođenje Gendrija neuvjerljivo, njegova odluka da ode sa davosom potpuno zbrzana (iako sjajan momenat kada davos kaže, mislio sam da još veslaš, fanservice za sve one koji su se pitali ovih sezona šta je sa malim). Semov odlazak iz citadele je potpuno besmislen, kao predomislio se, ma debeli imaš da ostaneš tamo i postaneš maester, tako ti je lord commander naredio,ajd da je nešto barem saznao, a ne, on ukrade par svitaka (od njih milijardu) i ode (na kraju će se ispostaviti da je u tim knigama eto slučajno nešto bitno) I da ne spominjemo jebeni ključ koji mu je stalno pri ruci, opet ga ukrao, jebem ti oldtown osiguranje. Ovo se u knjigama neće desiti ili će se desiti potpuno drugačije, ne bi debeli debelog džabe u oldtown slao. Još kao ova njegova mala divljakuša (koja odjednom zna kako da čita, valjda je kraster naučio) nalazi podatak da se rhaegar razveo i oženio lijanu, totalno lame, kao sad je jon glavni pretedent na prijestolje, mada, na kraju nijebitno ima da se ovo dvoje uzmu, deni svršava kada gleda u džona, a meni se bljuje. Ona dvojica što su izgorila, za njih me zabole, a opet glupo umreše, al jbg, čast, honor, i tako to, Ovaj dio sa Arjom i maloprstim bi mogao biti zanimljiv, ali realno, na kraju će se maloprsti zajebati i arja će ga ubiti i biće sve fino i divno, kako imam osjećaj da će biti do kraja, jer više nema pisanija od debelog, a ova dva pokemona vajs i jebenhof em hoće ugoditi fanovima, em su mnogo otvoreni navodnici maštoviti zatvoreni navodnici. Kontam samo da je maloprsti onu poruku namjerno ostavio da je arja pronađe, kako bi posvađao šansu i arju, jer pravi mastermajnd ne krije podatke u madracu nego eventualno guta i izasere kada bude potrebno. A ovih sedam samuraja na kraju idu jurišaju na white walkere, jer to je skroz bolja taktika nego da čekaju u zamku i odatle im se najebu keve. Osim ako idu u izvidnicu neku, al opet, šta će ih toliko, ko da su na vašar krenuli.

indrik

Back to top Go down

Post by Sivi crv on Tue Aug 15, 2017 12:07 am

Nema sanse da umre Arja,ona je sad nepobediva Smile a ako zakoci negde doletece niotkuda Nimerija Smile Zasto planine nema 5 epizoda ?
Sivi crv

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Tue Aug 15, 2017 12:15 am

Sivi crv wrote:Nema sanse da umre Arja,ona je sad nepobediva Smile a ako zakoci negde doletece niotkuda Nimerija Smile Zasto planine nema 5 epizoda ?
Nema nepobedivih u Igri prestola Very Happy
Planina trenutno nije ni bitan. Lik sada bukvalno ima manje teksta nego sto bi ga Hodor imao, da je ziv. Very Happy 
On prati Sersi okolo, ali nismo videli vise Sersi ni u jednoj sceni da joj treba zastita. To su ili privatne audiencije sa Iron bank ili privatne kraljicine odaje.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Tue Aug 15, 2017 12:16 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
Dobrodosao!
Ova epizoda jeste bila sporija, i sa par nelogicnosti, ali je ona samo priprema za zadnje dve epizode u sezoni.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by Ser Duncan the Tall on Tue Aug 15, 2017 8:37 am

Da napravim mali uvod - GoT je vrhunska serija, i ako je kvalitet dosta nizi i ako su drasticno poceli da mjenjaju u odnosu na knjigu.

Ali ova sezona je bas... Mora da se odbaci sva logika i svo razmisljanje, serija je postala mindless fun, iskljuci mozak i gledaj, posto kad razmisljas nista nema smisla. Randal se borio na strani Targerijana, ne tako davno, borio se bas za Denerisinog oca, lik je jedini komandant koji je porazio Roberta Barateona. Svi kao da imaju mlazne motore u guzici pa lete po Westerosu, putuje se uzduz i poprijeko cijelog kontinenta kroz jednu scenu, dok se neke druge stvari i dalje desavaju kroz cijelu sezonu... Pisci kontrolisu vrijeme kako im je volja. Samo ne znam jednu stvar, ono njihovo annulment da li znaci da se brak vodi kao nepostojeci? Posto divorce je razvod. Ako se vodi kao nepostojeci onda su mu prvo dvoje dijece sa Elijom od Dorne kopilad, Regar koji citav zivot juri prorocanstvo o troglavom zmaju ne bi to uradio, nema smisla, zar nije lakse samo legalizovat Dzona? To sto Jamie i Bron u oklopima plivaju kroz rijeku ajde... Kroz to se moze progledat, masta cuda cini sto kazu. Laughing
Ser Duncan the Tall

Back to top Go down

Post by child of duckness on Tue Aug 15, 2017 9:56 am

Ser Duncan the Tall wrote:Da napravim mali uvod - GoT je vrhunska serija, i ako je kvalitet dosta nizi i ako su drasticno poceli da mjenjaju u odnosu na knjigu.

Ali ova sezona je bas... Mora da se odbaci sva logika i svo razmisljanje, serija je postala mindless fun, iskljuci mozak i gledaj, posto kad razmisljas nista nema smisla. Randal se borio na strani Targerijana, ne tako davno, borio se bas za Denerisinog oca, lik je jedini komandant koji je porazio Roberta Barateona. Svi kao da imaju mlazne motore u guzici pa lete po Westerosu, putuje se uzduz i poprijeko cijelog kontinenta kroz jednu scenu, dok se neke druge stvari i dalje desavaju kroz cijelu sezonu... Pisci kontrolisu vrijeme kako im je volja. Samo ne znam jednu stvar, ono njihovo annulment da li znaci da se brak vodi kao nepostojeci? Posto divorce je razvod. Ako se vodi kao nepostojeci onda su mu prvo dvoje dijece sa Elijom od Dorne kopilad, Regar koji citav zivot juri prorocanstvo o troglavom zmaju ne bi to uradio, nema smisla, zar nije lakse samo legalizovat Dzona? To sto Jamie i Bron u oklopima plivaju kroz rijeku ajde... Kroz to se moze progledat, masta cuda cini sto kazu. Laughing

Kontam da je kod njih annulment jednak razvodu, u smislu poništava se ali deca koja su rođena u okviru njega ostaju zakonita. Jedino ako je u nekom od svojih proročanstava skontao da ovo dvoje neće preživeti pa hajde da ovoga makar "obezbedi", mada mi nije ni to logično. Ali opet zašto poništava brak kada je poznato za Targerijane da su se ženili više puta, i svaki od tih brakova je bio zakonit... Jedino ako je to uradio za svaki slučaj da neko ne pokuša da mu ospori pravo na tron samim tim što su višestruki brakovi bili karakteristični samo za Targerijane, a oni su poraženi kao i njihova pravila. Ko će im znati! Razz
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics