GoT- Ravens of Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teorije i fan fiction!

+5
Fazlija
spoiler guy
GolaZadnjicaDžonaSnežnog
Sivi crv
Sandor Clegane
9 posters

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Teorije i fan fiction!

Post by Pohovani feniks Sun Aug 13, 2017 11:52 am

Igra prestola ima ogromnu bazu kreativnih fanova, a možda još i više teoretičara. Very Happy
Ova tema je posvećena njihovom "mukotrpnom" radu.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by child of duckness Sun Aug 13, 2017 2:05 pm

Ono što mene najviše jeste budućnost Stark prezimena. Jon kao Snow ili ko već i Bran kao šta već, nisu neko u koga bi se moglo pouzdati da će toj kući dati naslednike. Very Happy
Negde sam čitala da je moguće primeniti tu "Lyanna Mormont" scenario, jer je ona uzela prezime majke, a ne low-born oca. Razz Tako da kontam da bi možda neka od sestara mogla tu da odigra ulogu. Za slučaj da prežive WW, ja sam već namenila Sansu natrag Lanisterima da ima decu sa "beautiful blonde hair" xD, a Aryu Baratheonima, aaaali niko od njih nije low-born, jedino ako Gendry stvarno ne bude priznat i onda taj scenario pije vode.
Još jedna teorija koja me zanima jeste Tyrion kao Targ, mada bi mi to malo pokvarilo tragično-ironičan odnos oca i sina između T&T. Koliko god želim Jona kao kralja Westerosa, mislim da to neće postati, njegovo je mesto ili na Severu ili neka herojska smrt ili žrtvovanje. Sad Ni Dany ne vidim kao kraljicu. Što jedino ostavlja prostor za Tyrion je Targ plot twist, da on bude kralj, Sansa njegova kraljica a Hound kao konačno pravi vitez i kingsguard "će da bude jedino što stoji između Sanse i njenog voljenog kralja". Very Happy Možda je ovo totalna fanfic glupost ali ok mi je i Hound za Sansu, još je i low-born. Very Happy Totalno se uklapa u jednu od Martinovih poenti da nije zlato sve što sija i da čudovišta nisu ti kojih treba da se plašiš. Još je Martin radio i na Lepotici i zveri, valjda je tu pokupio koju inspiraciju. Very Happy Mada to je već stvarno duboko zagazilo u fanfic, tako da kontam ništa od toga.
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Pohovani feniks Sun Aug 13, 2017 2:48 pm

child of duckness wrote:Ono što mene najviše jeste budućnost Stark prezimena. Jon kao Snow ili ko već i Bran kao šta već, nisu neko u koga bi se moglo pouzdati da će toj kući dati naslednike. Very Happy
Negde sam čitala da je moguće primeniti tu "Lyanna Mormont" scenario, jer je ona uzela prezime majke, a ne low-born oca. Razz Tako da kontam da bi možda neka od sestara mogla tu da odigra ulogu. Za slučaj da prežive WW, ja sam već namenila Sansu natrag Lanisterima da ima decu sa "beautiful blonde hair" xD, a Aryu Baratheonima, aaaali niko od njih nije low-born, jedino ako Gendry stvarno ne bude priznat i onda taj scenario pije vode.
Još jedna teorija koja me zanima jeste Tyrion kao Targ, mada bi mi to malo pokvarilo tragično-ironičan odnos oca i sina između T&T. Koliko god želim Jona kao kralja Westerosa, mislim da to neće postati, njegovo je mesto ili na Severu ili neka herojska smrt ili žrtvovanje. Sad Ni Dany ne vidim kao kraljicu. Što jedino ostavlja prostor za Tyrion je Targ plot twist, da on bude kralj, Sansa njegova kraljica a Hound kao konačno pravi vitez i kingsguard "će da bude jedino što stoji između Sanse i njenog voljenog kralja". Very Happy Možda je ovo totalna fanfic glupost ali ok mi je i Hound za Sansu, još je i low-born. Very Happy Totalno se uklapa u jednu od Martinovih poenti da nije zlato sve što sija i da čudovišta nisu ti kojih treba da se plašiš. Još je Martin radio i na Lepotici i zveri, valjda je tu pokupio koju inspiraciju. Very Happy Mada to je već stvarno duboko zagazilo u fanfic, tako da kontam ništa od toga.

По књигама је Роб "легализовао" Џона. Тако да је технички он тамо Џон Старк. А и он може задржати презиме мајке.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by child of duckness Sun Aug 13, 2017 3:01 pm

Hahahah Jona legalizovao ko je stigao. Na kraju će se voditi rat čiji je Jon. Very Happy Pa da, ali on valjda mora da radi na nastavljanju neke druge loze, ne Starkovih. Very Happy A ako ćemo verovati izvorima, Jon je legalizovan mnogo pre Roba, tako da se njegovo ne računa. Razz Ali bi kontam to služilo kao sweet momenat, u kojem Jon konačno zaokružuje tu priču neželjenog uljeza, samim tim što je zvanično priznat kao njihov, pa makar to ničemu više ne služilo. Kontam da mu je uvek to što bio teret sa psihološke strane. Sad
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Pohovani feniks Sun Aug 13, 2017 3:14 pm

child of duckness wrote:Hahahah Jona legalizovao ko je stigao. Na kraju će se voditi rat čiji je Jon. Very Happy Pa da, ali on valjda mora da radi na nastavljanju neke druge loze, ne Starkovih. Very Happy A ako ćemo verovati izvorima, Jon je legalizovan mnogo pre Roba, tako da se njegovo ne računa. Razz Ali bi kontam to služilo kao sweet momenat, u kojem Jon konačno zaokružuje tu priču neželjenog uljeza, samim tim što je zvanično priznat kao njihov, pa makar to ničemu više ne služilo. Kontam da mu je uvek to što bio teret sa psihološke strane. Sad
Је ли бре ти мали, чији си ти?  Very Happy Very Happy Very Happy
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Sandor Clegane Sun Aug 13, 2017 6:03 pm

Jon ce po svemu sudeci, predvoditi borbu sa ww, tako da ako pobede on ce biti najveci heroj ikad zapamcen na westerosu, samim tim i najveci pretedent za kralja. Sad, jedino sto ga moze sputati na tom putu, je smrt u borbi, ili, Littlefinger+Sansa sema
Sandor Clegane
Sandor Clegane

Posts : 2
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by child of duckness Sun Aug 13, 2017 6:11 pm

Sandor Clegane wrote:Jon ce po svemu sudeci, predvoditi borbu sa ww, tako da ako pobede on ce biti najveci heroj ikad zapamcen na westerosu, samim tim i najveci pretedent za kralja. Sad, jedino sto ga moze sputati na tom putu, je smrt u borbi, ili, Littlefinger+Sansa sema

Ne verujem ja da Lf išta više može da uradi. Što je plotovao, plotovao je. Very Happy
Kontam da će Sansa da igra i dalje njegovu igru, malo njega da zavarava, malo nama da trenira živce, ali će na kraju Lf da dobije Mf..Very Happy
A Sansa i ne sme otvoreno da mu se suprotstavi ni zbog podrške Vale-a, dok ne smisli neki plan, jer ako Lf nanjusi da ga je ona prozrela, izgubiće veliku vojnu podršku u ratu sa WW.
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Sandor Clegane Sun Aug 13, 2017 6:24 pm

child of duckness wrote:
Sandor Clegane wrote:Jon ce po svemu sudeci, predvoditi borbu sa ww, tako da ako pobede on ce biti najveci heroj ikad zapamcen na westerosu, samim tim i najveci pretedent za kralja. Sad, jedino sto ga moze sputati na tom putu, je smrt u borbi, ili, Littlefinger+Sansa sema

Ne verujem ja da Lf išta više može da uradi. Što je plotovao, plotovao je. Very Happy
Kontam da će Sansa da igra i dalje njegovu igru, malo njega da zavarava, malo nama da trenira živce, ali će na kraju Lf da dobije Mf..Very Happy
A Sansa i ne sme otvoreno da mu se suprotstavi ni zbog podrške Vale-a, dok ne smisli neki plan, jer ako Lf nanjusi da ga je ona prozrela, izgubiće veliku vojnu podršku u ratu sa WW.

Daj srece da bude tako, al tesko da ce se on povuci bez veliko booom
Sandor Clegane
Sandor Clegane

Posts : 2
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Sivi crv Sun Aug 13, 2017 6:28 pm

child of duckness wrote:
Sandor Clegane wrote:Jon ce po svemu sudeci, predvoditi borbu sa ww, tako da ako pobede on ce biti najveci heroj ikad zapamcen na westerosu, samim tim i najveci pretedent za kralja. Sad, jedino sto ga moze sputati na tom putu, je smrt u borbi, ili, Littlefinger+Sansa sema

Ne verujem ja da Lf išta više može da uradi. Što je plotovao, plotovao je. Very Happy
Kontam da će Sansa da igra i dalje njegovu igru, malo njega da zavarava, malo nama da trenira živce, ali će na kraju Lf da dobije Mf..Very Happy
A Sansa i ne sme otvoreno da mu se suprotstavi ni zbog podrške Vale-a, dok ne smisli neki plan, jer ako Lf nanjusi da ga je ona prozrela, izgubiće veliku vojnu podršku u ratu sa WW.

On je odradio svoje ja mislim,cak ce i Vale-e jedva docekati da ga ne gleda vise,ne mirisu ga nikako...inace mnogo smradova je pomrlo u seriji,samo njega cekam jos i moze kraj Smile
Sivi crv
Sivi crv

Posts : 30
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by child of duckness Sun Aug 13, 2017 6:31 pm

Vale ga ne miriše, ali veoma dobro manipuliše onim "Make the bad man fly" malcem, što je jako loše. Ono što je potrebno jeste oduzeti mu moć nad njim, kako god znaju i umeju, i on je pečen. Very Happy
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Sivi crv Sun Aug 13, 2017 6:35 pm

Ima i toga,a lako je nalupati malog ludaka i urazumiti ga Very Happy Very Happy Previse je on tragedije naneo Starkovima da im sad sedi u dvoristu mirno,a Bren sve moze da vidi sta se desilo,koji je moj i postajao vrana Smile Daj Boze da ne gresim,ne sme ovaj preziveti nikako.
Sivi crv
Sivi crv

Posts : 30
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by child of duckness Sun Aug 13, 2017 6:40 pm

Ma nema šanse da on preživi. Very Happy Dajem glavu ako činjenica da je Bran Arji dao bodež koji ima veze sa padom njihove porodice, nije foreshadowing da će ga upravo ona koknuti, dok mu Sansa govori "Nije trebalo da mi veruješ". Spušta se zavesa, vatrometi, i da nema Cersei, sa tim bih završila GOT. Very Happy
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Sivi crv Sun Aug 13, 2017 6:43 pm

child of duckness wrote:Ma nema šanse da on preživi. Very Happy Dajem glavu ako činjenica da je Bran Arji dao bodež koji ima veze sa padom njihove porodice, nije foreshadowing da će ga upravo ona koknuti, dok mu Sansa govori "Nije trebalo da mi veruješ". Spušta se zavesa, vatrometi, i da nema Cersei, sa tim bih završila GOT. Very Happy

Na to sam zaboravio skroz,cak mu i kaze tu nesto vezano za stepenice,a stepenice su opet simbolika za njega i Varisa...ma gine brka nema sta,ne moze ona pacovska glava preziveti,mada me ne bi ni cudilo da bude fora "e bas moras biti smrad neopevani da bi preziveo"...
Sivi crv
Sivi crv

Posts : 30
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by child of duckness Sun Aug 13, 2017 6:46 pm

Da je tako, još bismo gledali Remzija kako čereči po Severu. Very Happy
Bilo mi je smešno kako je 90% ljudi, koji su analizirali epizodu na youtube-u, totalno previdelo važnost "Chaos is a ladder vol 2" scene.
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Sivi crv Sun Aug 13, 2017 6:50 pm

child of duckness wrote:Da je tako, još bismo gledali Remzija kako čereči po Severu. Very Happy
Bilo mi je smešno kako je 90% ljudi, koji su analizirali epizodu na youtube-u, totalno previdelo važnost "Chaos is a ladder vol 2" scene.

Da ali Remzi je uzasno svirep bio+sa njim na severu gubis Starkove i Dzona...a ovaj je spletkaros,politicar svog vremena Smile mozda je i poruka da i ljige prolaze lepo u zivotu,ko zna...
Sivi crv
Sivi crv

Posts : 30
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by child of duckness Sun Aug 13, 2017 6:55 pm

Pa poruka je definitivno da ne možeš u takvom svetu kakav je KL biti dobrica kao Ned Stark i da stvarno treba da muljaš. Samo što je LF malo otišao u ekstrem, gazio je preko živih i mrtvih da bi došao do svog cilja. Martin je koliko sam skontala pacifista, protiv ratova, sukoba, blabla, tako da mislim da će njegova poenta biti "Smradovi iz senke vladaju svetom, budi dobar kao Ned, a prepreden kao LF, i nećeš umreti..više od jednom..Razz" Zato i jesam mišljenja da su Tyrion i njemu slični end game, kao dobar temelj stvaranja "novog, boljeg sveta", nakon što rat sa Cersei i WW sve uništi.
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by GolaZadnjicaDžonaSnežnog Sun Aug 13, 2017 7:12 pm

Meštar Aemon je Targerijan, Trooki gavran je Targerijan, Džon je Targerijan a ako su svuda onda je i Regar živ u Ašajiu, zato je ona žena sa maskom rekla Deneris da ide u Ašaji. E to bi već bilo nešto.

GolaZadnjicaDžonaSnežnog

Posts : 5
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by child of duckness Sun Aug 13, 2017 7:18 pm

A šta misliš o teorijama da su neki ako ne i ceo preostali Lanister podmladak zapravo potomci Ludog kralja? To bi objasnilo incest, ludilo i zašto je ona crvena sveštenica osetila Tirionovo prisustvo u masi. Ne verujem da je bio toliko glasan da ga je čula. Very Happy Kako bi to bilo auto-gol za Tajvina i kompleksniji nivo foreshadowinga u Sersinoj rečenici "Your whole legacy is a lie".
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Pohovani feniks Sun Aug 13, 2017 7:35 pm

lutijena wrote:Meštar Aemon je Targerijan, Trooki gavran je Targerijan, Džon je Targerijan a ako su svuda onda je i Regar živ u Ašajiu, zato je ona žena sa maskom rekla Deneris da ide u Ašaji. E to bi već bilo nešto.
Prvo i pre svega.
Dobrodoslica svim novim clanovima. Drago nam je da ste ovde. Nadam se cete nam pomoci da nas novi forum prodise. Slobodno nas preporucite prijateljima. Very Happy
Ovde smo da se opusteno zezamo i uzivamo u GoT.

Drugo,
To da je trooki Targerijan je samo nagadjanje. Nigde nije direktno potvrdjeno.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by GolaZadnjicaDžonaSnežnog Sun Aug 13, 2017 9:13 pm

child of duckness wrote:A šta misliš o teorijama da su neki ako ne i ceo preostali Lanister podmladak zapravo potomci Ludog kralja? To bi objasnilo incest, ludilo i zašto je ona crvena sveštenica osetila Tirionovo prisustvo u masi. Ne verujem da je bio toliko glasan da ga je čula. Very Happy Kako bi to bilo auto-gol za Tajvina i kompleksniji nivo foreshadowinga u Sersinoj rečenici "Your whole legacy is a lie".

Dali su nam kroz seriju gomilu tragova za tu teoriju, i ono kada je Tirion oslobodio zmajeve... Mož biti da nije sve to spojila mašta fanova, after all Targaryens are everywhere Smile

GolaZadnjicaDžonaSnežnog

Posts : 5
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by child of duckness Sun Aug 13, 2017 9:20 pm

Targaryens confirmed! Razz
Tragovi su bili u fazonu "Bodemo vam oči! Glupani, jel treba da vam crtamo?!" Very Happy Toliko očigledno za GOT, da sam počela da sumnjam da će ići u tom smeru. Pa bilo bi lepo da Tirion za promenu ima sestru koja je zapravo koliko toliko normalna, piromanka da, ali i dalje priključena na mozak. Razz
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by spoiler guy Sun Aug 13, 2017 11:09 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

spoiler guy

Posts : 17
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by child of duckness Sun Aug 13, 2017 11:10 pm

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
spoiler guy wrote:[You must be registered and logged in to see this link.]
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by spoiler guy Sun Aug 13, 2017 11:34 pm

Ne verujem da je Tirion Targerijen iz jednostavnog razloga sto nijedan dobar pisac nece ponoviti plot point 2 puta, osim ako ne zeli da naglasi razliku, sto se izuzetno retko desava. A mi vec imamo sakrivenog Targerijena u Dzonu. Sama sustina Tirionovog lika je da je tragicni patuljak, naizgled slab i nebitan, ali ima dobro i hrabro srce. Nema potrebe da bude Targerijen, on vec ima svoju pricu takav kakav je. I svi ga vole bas zbog toga.
Prica se blizi kraju, treba da se rasprede a ne da se jos vise zapetlja. Dzon je protagonista, ako bi Tirion bio Targerijen onda Dzon nije nista posebno.
Ako nekoga zanimaju ove stvari, neka izgugla "hero's journey" za pocetak Smile Videcete da je mnoge price moguce predvideti ako se znaju neka osnovna pravila (naravno ako je pisac kvalitetan, a ne neki koji lupa radnju kako mu trenutno dodje ili se vodi zeljama publike/citalaca)

spoiler guy

Posts : 17
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Pohovani feniks Sun Aug 13, 2017 11:39 pm

spoiler guy wrote:Ne verujem da je Tirion Targerijen iz jednostavnog razloga sto nijedan dobar pisac nece ponoviti plot point 2 puta, osim ako ne zeli da naglasi razliku, sto se izuzetno retko desava. A mi vec imamo sakrivenog Targerijena u Dzonu. Sama sustina Tirionovog lika je da je tragicni patuljak, naizgled slab i nebitan, ali ima dobro i hrabro srce. Nema potrebe da bude Targerijen, on vec ima svoju pricu takav kakav je. I svi ga vole bas zbog toga.
Prica se blizi kraju, treba da se rasprede a ne da se jos vise zapetlja. Dzon je protagonista, ako bi Tirion bio Targerijen onda Dzon nije nista posebno.
Ako nekoga zanimaju ove stvari, neka izgugla "hero's journey" za pocetak Smile Videcete da je mnoge price moguce predvideti ako se znaju neka osnovna pravila (naravno ako je pisac kvalitetan, a ne neki koji lupa radnju kako mu trenutno dodje ili se vodi zeljama publike/citalaca)
Slazem se sa tobom. Samo bih dodao da valja i procitati knjigu "Complete guide to writing fantasy". Genijalno stivo u tri toma. Very Happy
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum