Teorije i fan fiction!

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Teorije i fan fiction!

Post by spoiler guy on Sun Aug 13, 2017 11:46 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Upravo tako. Najveci razlog zasto mnogi pisci koji pokusavaju da pisu fantaziju ne uspeju u tome je sto se fokusiraju na "kul" stvari, tipa kako izgledaju likovi, kakvo oruzje nose ili kakve moci poseduju, da zaborave na osnovne stvari. Storytelling je prepun sablona koji ako se ne prate (ne 100% bukvalno) vodi pravo u propast ili u najboljem slucaju osrednju, mlaku pricu. ili idu u drugu krajnost i pisu black vs white i kopiraju Tolkina koji je jedini takvu vrstu price uspeo kvalitetno da napise.   Odlicna preporuka.
Sto bi rekli, "prvo osmisli kraj price, a tek onda likove koji ce dovesti do tog ishoda"

Last edited by spoiler guy on Sun Aug 13, 2017 11:47 pm; edited 1 time in total

spoiler guy

Back to top Go down

Post by child of duckness on Sun Aug 13, 2017 11:47 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Ne verujem da je Tirion Targerijen iz jednostavnog razloga sto nijedan dobar pisac nece ponoviti plot point 2 puta, osim ako ne zeli da naglasi razliku, sto se izuzetno retko desava. A mi vec imamo sakrivenog Targerijena u Dzonu. Sama sustina Tirionovog lika je da je tragicni patuljak, naizgled slab i nebitan, ali ima dobro i hrabro srce. Nema potrebe da bude Targerijen, on vec ima svoju pricu takav kakav je. I svi ga vole bas zbog toga.
Prica se blizi kraju, treba da se rasprede a ne da se jos vise zapetlja. Dzon je protagonista, ako bi Tirion bio Targerijen onda Dzon nije nista posebno.
Ako nekoga zanimaju ove stvari, neka izgugla "hero's journey" za pocetak Smile Videcete da je mnoge price moguce predvideti ako se znaju neka osnovna pravila (naravno ako je pisac kvalitetan, a ne neki koji lupa radnju kako mu trenutno dodje ili se vodi zeljama publike/citalaca)
To itekako ima smisla, ali šta ćemo onda sa proročanstvom o tri glave zmaja? Nekada su to bili Aegon sa sestrama, sada bi bilo očekivano da to bude Dany sa Jonom i još nekim. Mada sam negde čitala da uopšte ne moraš biti Targ da bi bio glava zmaja, što ostavlja nade i za mene. Razz 
Nekako ipak mislim da će scenaristi senzacionalizma radi dati Tirionu to prezime, dok će u knjizi verovatno biti drugačije. Osim ako se pojavi neki totalno random Targerijan sa najvećim pravom na tron i razjuri ih sve. Very Happy A šta je sa teorijom o Džejmiju kao Azor Ahai-ju?! Very Happy  Nekako me to više kupuje nego da je to Jon. A valja nečim napuniti one njegove  poluprazne stranice fejmus vitezova Westerosa. Very Happy
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by spoiler guy on Sun Aug 13, 2017 11:54 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:
[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Ne verujem da je Tirion Targerijen iz jednostavnog razloga sto nijedan dobar pisac nece ponoviti plot point 2 puta, osim ako ne zeli da naglasi razliku, sto se izuzetno retko desava. A mi vec imamo sakrivenog Targerijena u Dzonu. Sama sustina Tirionovog lika je da je tragicni patuljak, naizgled slab i nebitan, ali ima dobro i hrabro srce. Nema potrebe da bude Targerijen, on vec ima svoju pricu takav kakav je. I svi ga vole bas zbog toga.
Prica se blizi kraju, treba da se rasprede a ne da se jos vise zapetlja. Dzon je protagonista, ako bi Tirion bio Targerijen onda Dzon nije nista posebno.
Ako nekoga zanimaju ove stvari, neka izgugla "hero's journey" za pocetak Smile Videcete da je mnoge price moguce predvideti ako se znaju neka osnovna pravila (naravno ako je pisac kvalitetan, a ne neki koji lupa radnju kako mu trenutno dodje ili se vodi zeljama publike/citalaca)
To itekako ima smisla, ali šta ćemo onda sa proročanstvom o tri glave zmaja? Nekada su to bili Aegon sa sestrama, sada bi bilo očekivano da to bude Dany sa Jonom i još nekim. Mada sam negde čitala da uopšte ne moraš biti Targ da bi bio glava zmaja, što ostavlja nade i za mene. Razz 
Nekako ipak mislim da će scenaristi senzacionalizma radi dati Tirionu to prezime, dok će u knjizi verovatno biti drugačije. Osim ako se pojavi neki totalno random Targerijan sa najvećim pravom na tron i razjuri ih sve. Very Happy A šta je sa teorijom o Džejmiju kao Azor Ahai-ju?! Very Happy  Nekako me to više kupuje nego da je to Jon. A valja nečim napuniti one njegove  poluprazne stranice fejmus vitezova Westerosa. Very Happy

Pa i scenaristi su pisci, i rade sa Martinom. Ne znam odakle uopste ljudima ta ideja da oni sada rade samostalno kako hoce i sta hoce. Sve sto rade je prema Martinovim upustvima i sustina ce biti ista kao u knjigama. To je bio prvi uslov kada im je dao dozvolu da snimaju seriju. Potrazicu sutra bas taj intervju, imalo je negde na YT
Nema sanse da je Tirion, niti Dzejmi. Oni svi imaju drugacije uloge. Imam svoju teoriju ali mislim da je bolje da sacekamo da se zavrsi ova sezona pa da moze vise ljudi da se ukljuci

spoiler guy

Back to top Go down

Post by child of duckness on Sun Aug 13, 2017 11:58 pm

Iskreno i ja bih više volela da je Tirion Lanister, upravo zbog te tragike u njegovom odnosu sa ocem, kojem je bio najsličniji kada je inteligencija u pitanju. I jako mi ide na živce kako se Cersei sada smatra velikim strategom i naslednicom Tajvinovog uma. Ok, nije ni ona baš klocna, ali je toliko pukla da bez onog svog Miniona ne bi uspela da smisli ništa dugoročno što bi moglo da ugrozi njene neprijatelje .Very Happy
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by spoiler guy on Mon Aug 14, 2017 12:17 am

Sto se Dzejmija tice, neki su verovatno primetili da je on odavno zapoceo "redemption arc" ne znam kako bih preveo. Sustina je da lik zapocne svoje putovanje sokantnim postupkom, tj da jako razocara glavnog lika/publiku/citaoca i da ucini da ga zamrze. (incest, gurnuo dete sa kule, saznamo da je izdao i ubio prethodnog kralja...) Zatim polako saznajemo njegovu stranu price (sprecio je da ludi kralj spali grad), izgubio je ruku, spasio Brianne. Polako nam postaje simpaticniji i pocinjemo da ga razumemo.
spojler za kraj sezone:
kao sto spojler kaze, na kraju sezone uvidja kakva je Sersej i napusta je, to je klasican okidac "redemption arc-a" koji se izuzetno cesto javlja kada postoji vise "negativaca", tj "manje zlo" promeni stranu. Primer: Darth Vader, Severus Snape, Greed (Fullmetham alchemist)i najverovatnije Kajlo Ren...
Mislim da ce se Dzejmi zrtvovati da bi Jonu dao priliku da ubije Night king-a ili ce ga na neki nacin oslabiti. Krajnji udarac ce biti od strane Jon-a

spoiler guy

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 12:31 am

Ne znam da li si cuo za onu likusu sto vodi blog. Pise da ce Deneris da ostavi Jona hodacima da ga ubiju da bi ga oziveli kao svog kralja i onda ce on da ide i kolje po Vesterosu, i onda da vlada kao kralj hodac Vesterosom i tako vrati magiju i balans svetu. Very Happy
Ja se uvek ismejem kada citam takve stvari. Very Happy
Pohovani feniks
Admin

http://got-ravens-of-serbia.forumotion.me

Back to top Go down

Post by spoiler guy on Mon Aug 14, 2017 12:37 am

Uvek ima takvih likova. Ali dobro, barem nas nasmeju Very Happy

spoiler guy

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 12:47 am

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Uvek ima takvih likova. Ali dobro, barem nas nasmeju Very Happy
Dobro to... Svako ima pravo da pise sta hoce. Sto bi rekao jedan moj profesor "Papir i internet trpe sve." Ali sto ima brdo pratilaca koji se loze na to sto ova lupeta.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by Fazlija on Mon Aug 14, 2017 12:48 am

Evo moja teorija kako bi got mogao zavrsiti
Predpostavljam da je Jon Azor Ahai, princ koji je obecan, prema legendama on je iskovao mac Lightbringer tako sto ga je zario u srce svoje drage te je sa svojih 12 suputnika zaustavio White Walkere
Jedan clue iz zadnje epizode potkrepljuje to, u pecini su bili krugovi sa 12 koncetricnih kruznica, to zapravo dokazuje da je bilo 12 suputnika prvome Azor Ahaiu te bi toliko trebalo biti i novome
Ako obratite paznju u traileru stoji 12 ljudi u krugu u snegu i nijedan od njih nije Jon, to su ljudi koje ce Jon povesti na Eastwatch
Ako stvarno ispadne da je on Azor Ahai, morace ubiti svoju dragu da bi iskovao mac. a sudeci po hemiji izmedu Jona i Dany mozda ce se Dany zrtvovati za spas celog sveta, te ce nakon toga Jon biti kralj Westerosa
Prorocanstvo isto kaze da ne mora nuzno biti zena nego stvar za koju je osoba jako vezana, a verovatno ce Jon da jase Rhaegala u osmoj sezoni te ce se jako povezati s njime, te ce njega zrtvovati, te ce Dany i Jon zajedno vladati Westerosom

Fazlija

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 12:53 am

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Evo moja teorija kako bi got mogao zavrsiti
Predpostavljam da je Jon Azor Ahai, princ koji je obecan, prema legendama on je iskovao mac Lightbringer tako sto ga je zario u srce svoje drage te je sa svojih 12 suputnika zaustavio White Walkere
Jedan clue iz zadnje epizode potkrepljuje to, u pecini  su bili krugovi sa 12 koncetricnih kruznica, to zapravo dokazuje da je bilo 12 suputnika prvome Azor Ahaiu te bi toliko trebalo biti i novome
Ako obratite paznju u traileru stoji 12 ljudi u krugu u snegu i nijedan od njih nije Jon, to su ljudi koje ce Jon povesti na Eastwatch
Ako stvarno ispadne da je on Azor Ahai, morace ubiti svoju dragu da bi iskovao mac. a sudeci po hemiji izmedu Jona i Dany mozda ce se Dany zrtvovati za spas celog sveta, te ce nakon toga Jon biti kralj Westerosa
Prorocanstvo isto kaze da ne mora nuzno biti zena nego stvar za koju je osoba jako vezana, a verovatno ce Jon da jase Rhaegala u osmoj sezoni te ce se jako povezati s njime, te ce njega zrtvovati, te ce Dany i Jon zajedno vladati Westerosom
Hmmm po toj teoriji, to bi mogla da bude i neka od sestara. Mozda Arja? Nju vise voli od Sanse. Ili je barem vise voleo. Mada mi je ideja da Jon ubije Deneris skroz ok, ali i nekako klise.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by DjoleBL on Mon Aug 14, 2017 2:37 am

. Kontam da ce u sledecih par epizoda hemija izmedju John i Deneris proraditi i vidim ih u nekoj romansi. Kraj bitke sa ww vidim tako da Nights king probode onim svojim ledenim macem Deneris i John vadeci mac iz nje postaje princ koji je obecan jer jelte Deneris je zmaj i mac koji je probode uz neku magiju moze biti lightbringer.. Samo po tome ne bih razumio kako su Drogo i Dario Naharis uspjeli obaviti posao a da se ne opeku..

DjoleBL

Back to top Go down

Post by child of duckness on Mon Aug 14, 2017 8:49 am

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:
[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Evo moja teorija kako bi got mogao zavrsiti
Jedan clue iz zadnje epizode potkrepljuje to, u pecini  su bili krugovi sa 12 koncetricnih kruznica, to zapravo dokazuje da je bilo 12 suputnika prvome Azor Ahaiu te bi toliko trebalo biti i novome
Hmmm po toj teoriji, to bi mogla da bude i neka od sestara. Mozda Arja? Nju vise voli od Sanse. Ili je barem vise voleo. Mada mi je ideja da Jon ubije Deneris skroz ok, ali i nekako klise.

Možda je Ghost, pošto je Jon jako vezan za njega. U seriji se takav više ne stiče utisak, jer se ne pojavljuje uopšte, a kamoli sa Jonom, ali to je zbog budžetskih razloga ili čega već, a ne zbog toga što nije bitan Jonu.
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 10:25 am

Pa valjda su bitniji ljudi od ljubimaca... Very Happy
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by child of duckness on Mon Aug 14, 2017 10:43 am

[You must be registered and logged in to see this link.] Ghost nije samo ljubimac! Very Happy Ghost je Jonova veza sa njegovim severnjačkim korenima, i kada bi se udostojili da malo prate knjige, veza koju Jon ima sa njim bi bila snažnija nego sa bilo kojim čovekom ili ženom.  Razz
A nije baš da ja volim gledati jezovuke kako umiru. Menjala bih njega za Dany, kao NN iz prve. Very Happy
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Aug 14, 2017 12:16 pm

To je malo bez veze...
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by child of duckness on Mon Aug 14, 2017 12:27 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Da su prikazali verno njihov odnos, itekako ne bi bilo. Veći bi utisak bio da mora da žrtvuje svog vernog dugogodišnjeg pratioca, nego Dany. Doduše možda se moj stav može pripisati mojoj slabosti prema životinjama, a nemogućnosti da se povežem sa likom Dany, čak i posle 7 sezona. Možda zvuči bzvz, ali što rekao Tyrion "It's still the right plan". Razz 

Ma da se mi razumemo, GoT će se završiti onako kako je i počeo, sa kraljem od 150 kg. Razz Razz Razz
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by child of duckness on Thu Aug 17, 2017 4:06 pm

Naleteh na ovo poređenje na netu:

"I wish you good fortune in the wars to come":

Arthur D. rekao Nedu pre nego što je umro, takođe je i Ned umro.
Mance R. rekao Stannisu pre nego što je umro, Stannis takođe umro, barem u seriji.
Benjen rekao Branu - Benjen je umro, Bran je...."umro".  
Jon rekao Dany pre odlaska preko Zida - Jon je doduše već jednom umro, ali otkud znam kako da interpretiram ovaj izuzetak, uglavnom po ovome neko će da 'mre. Very Happy 
Još i plus to što su napravili paralelu između Mance-a i Jona, u ovoj sezoni minimum 2 puta. 

Šta mislite o ovome? Šta bi to moglo da znači?
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by child of duckness on Fri Aug 18, 2017 12:10 pm

Iz nekog članka. Kopiraću ovde tekst, za slučaj da link prestane da radi, ali ću staviti pod spoiler marker, čisto da ne zatrpava temu, pa ko hoće da čita, neka otvori, nije spoiler, samo teorija. Very Happy

Teorija o NK:
One theory reckons that The Night King IS Bran Stark!According to the theory, The Artist Formerly Known As Bran has warged himself back in time to try and prevent The Children Of The Forest from fucking up and creating the White Walkers.

To do that, he would have warged into the body of the bloke who they then turned into The Night King to communicate with them. But if a guy you were about to turn into The Walking Undead was trying to convince you not to, you wouldn't listen to anything he had to say, would you? So Bran would be in the body of the man who becomes The Night King, as he transitions. All this would be fine, if Bran could then leave the poor sod's body and return to his own body in the present. But, Brynden and Jojen had both previously warned him that staying in the past for too long would make it impossible to return, so things aren't as simple as they seem. It's pretty undeniable that there's some connection between Bran and The Night King. He even touches him while Bran assumes he can't be touched. Some scary shit is going down between these two. Bran even confronts the Children Of The Forest after he realises they made the White Walkers, but Leaf isn't having any of it. The conversation went like this:

Leaf: We were at war. We were being slaughtered. Our sacred trees cut down. We needed to defend ourselves.

Bran: From who?

Leaf: From you.

That conversation seems like a nod to the whole of humanity, but what if Leaf is actually talking about Bran himself?If this theory is true, it's going to bring about some serious drama. It will add extra complications to the inevitable killing of The Night King by Jon Snow.

What if, by killing The Night King, Jon kills Bran too?

Imagine the feels.

Ne znam, meni ova teorija ima manjkavosti, ali je poprilično zanimljiva.
A može biti i  obrnuta fora, tipa, da možeš ubiti NK ako ubiješ Brana,
i onda oni moraju njega ubiti lično, jer je jelte NK nepobediv ili šta, i do njega se ne može doći. U ovom slučaju ne bi nužno moralo da znači da su NK i Bran u nekom trenutku postali ista osoba, možda su samo nekako povezani(možda čak onim dodirom), ili ih povežu u medjuvremenu, pa jedino tako mogu srediti NK, ubivši tehnički jedinog živog muškog Starka.
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by child of duckness on Fri Aug 25, 2017 10:47 am

Videh na internetu mnogo teorija o Bronovom pravom poreklu i potencijalnim skrivenim motivima..za divno čudo nije Targerijan! Very Happy

Jeste li vi pročitali neke teorije vezane za njega i koja od njih vam se čini najverovatnija ili ako ne najverovatnija onda barem najzanimljivija? Very Happy
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Sun Aug 27, 2017 8:00 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ne, ne, neeeeeeee!!!!!! Ne želim ovo! Evo vam Sersi, uzmite nju. Very Happy I Jurona u paketu. Very Happy
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by child of duckness on Tue Aug 29, 2017 7:58 pm

Zašto uvek mora biti Stark u Vinterfelu? Koje su vaše teorije na tu temu?

I zašto je NK baš sada krenuo na svoj pohod? Šta mislite da je njegov cilj?
Kada pomislim da je njegov cilj prosto da ispuni svoju misiju zbog koje je i napravljen, odn da bude samo mašina za ubijanje ljudi, malo me pokoleba ta njegova proračunatost, kao da ima neke druge motive. I šta ga je sprečavalo da napadne generacije pre ove? Nedostatak prevoznog sredstva? Manjak vojske?
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Sat Sep 02, 2017 2:43 pm

Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Sep 04, 2017 7:15 pm

Sta mislite ko ce zavrsiti na prestolu. Voleo bih da to budu ili Tirion, ili Davos. Naravno, to je skoro neverovatno.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by child of duckness on Mon Sep 04, 2017 9:51 pm

Ne verujem da je Davosu do prestola. Njemu je samo da se dočepa ćoška u kojem mu nije glava u torbi non-stop, što mu vrlo slabo ide. Very Happy Ja njega zamišljam kako i "igrače prestola" i WW tera u tri lepe i odlazi u nepoznatom pravcu. Very Happy
child of duckness
Admin

Back to top Go down

Post by Pohovani feniks on Mon Sep 04, 2017 10:53 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:Ne verujem da je Davosu do prestola. Njemu je samo da se dočepa ćoška u kojem mu nije glava u torbi non-stop, što mu vrlo slabo ide. Very Happy Ja njega zamišljam kako i "igrače prestola" i WW tera u tri lepe i odlazi u nepoznatom pravcu. Very Happy
Nekako mi se cini da bi on bio idealna desnica bilo kom kralju/ci.
Pohovani feniks
Admin

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics