GoT- Ravens of Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teorije i fan fiction!

+5
Fazlija
spoiler guy
GolaZadnjicaDžonaSnežnog
Sivi crv
Sandor Clegane
9 posters

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Teorije i fan fiction!  - Page 3 Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by child of duckness Mon Sep 04, 2017 11:54 pm

Pohovani feniks wrote:
child of duckness wrote:Ne verujem da je Davosu do prestola. Njemu je samo da se dočepa ćoška u kojem mu nije glava u torbi non-stop, što mu vrlo slabo ide. Very Happy Ja njega zamišljam kako i "igrače prestola" i WW tera u tri lepe i odlazi u nepoznatom pravcu. Very Happy
Nekako mi se cini da bi on bio idealna desnica bilo kom kralju/ci.

Nee, ima on tu "uličnu pamet" i pregovaračke sposobnosti, ali ne razume se on toliko u politiku i diplomatiju, da bi bio desnica. A i mislim da on i nema ambicija za takvo nešto.
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  - Page 3 Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Pohovani feniks Tue Sep 05, 2017 12:01 am

On nema ambicije za bilo sta Very Happy
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  - Page 3 Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by child of duckness Tue Sep 05, 2017 1:08 am

Pade mi nešto na pamet. Ne znam da li postoje bilo kakve teorije na ovu temu, ali meni je Tywinova smrt jako čudna! Ok, Tyrion ga je onim strelama proburazio, ali šta ako je Tywin ionako već bio osuđen na smrt, i to možda na mnogo bolniju smrt nego što je njegova bila. Ok, mnogo ljudi ide tokom noći u toalet, to nije ništa čudno, i jako je poetično što je upravo on, veliki Tywin umro na wc šolji, ali...
I otkud sad Shae odjednom kod Tywina? Jedino što mi pada na pamet jeste da ga je ona otrovala (ili ko već), možda je taj otrov svoje simptome prvo manifestovao osećajem potrebe za "pražnjenjem", a kasnije ko zna. Bilo bi jako poetično da je upravo Tyrion, "sramotni" sin prekratio muke svome ocu tim samostrelom, i osvetio smrt oca time što je, i nesvestan toga, ubio onu koja je odgovorna za to. Ali mi je nejasno šta bi bio razlog da se Shae odluči na tako nešto, možda da mu se osveti što je morala lažno da svedoči..možda je ona Reyne of Castamere (njen akcenat je "foreign" jer je odrasla daleko od svoje zemlje, mada mi to glupavo zvuči), doooook npr veština trovanja nije strana ni stanovnicima Dorne-a, ali mi njen akcenat ne liči na Dorne, mada je to možda namerno tako izvedeno, da je ne provale. Tu jedino može biti da je ona još jedna od Oberynovih serijski proizvedenih "peščanih zmija", ili jednostavno, da ne komplikujemo, njihov špijun. Ako ništa, makar bi mi bilo lakše znajući da su Elia i Oberyn dobili svoju osvetu. xD
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  - Page 3 Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by RobStark Wed Sep 06, 2017 1:31 pm

child of duckness wrote:Videh na internetu mnogo teorija o Bronovom pravom poreklu i potencijalnim skrivenim motivima..za divno čudo nije Targerijan! Very Happy

Jeste li vi pročitali neke teorije vezane za njega i koja od njih vam se čini najverovatnija ili ako ne najverovatnija onda barem najzanimljivija? Very Happy
Ima teorija o tome da je Bronn u stvari Tarbeck ili cak i Rayne,jedina osoba koja je prezivela masakr te dve kuce.Navodno je bio i iza Zida,iako niko ne zna razlog. To sto je prihvatio da se bori za Tiriona u Dolu je zapravo trebalo da ga zblizi sa njim,kako bi iskoristio priliku i osvetio se Lanisterima iznutra.Nema nekih dubljih dokaza,ali bi bio dobar plot twist,posebno nakon druge sezone kada je Bronn pevao Rains of Castamire sa Lanisterima Twisted Evil
RobStark
RobStark

Posts : 14
Join date : 2017-09-03
Location : Belgrade

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  - Page 3 Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Pohovani feniks Thu Sep 07, 2017 12:06 pm

RobStark wrote:
child of duckness wrote:Videh na internetu mnogo teorija o Bronovom pravom poreklu i potencijalnim skrivenim motivima..za divno čudo nije Targerijan! Very Happy

Jeste li vi pročitali neke teorije vezane za njega i koja od njih vam se čini najverovatnija ili ako ne najverovatnija onda barem najzanimljivija? Very Happy
Ima teorija o tome da je Bronn u stvari Tarbeck ili cak i Rayne,jedina osoba koja je prezivela masakr te dve kuce.Navodno je bio i iza Zida,iako niko ne zna razlog. To sto je prihvatio da se bori za Tiriona u Dolu je zapravo trebalo da ga zblizi sa njim,kako bi iskoristio priliku i osvetio se Lanisterima iznutra.Nema nekih dubljih dokaza,ali bi bio dobar plot twist,posebno nakon druge sezone kada je Bronn pevao Rains of Castamire sa Lanisterima Twisted Evil
Dobrodosao na forum!

Nekako mi se cini to vrlo malo verovatno. Da je Bron hteo, mogao je da pobije nekoliko Lanistera već sto puta do sada. Pre svih Džejmija, sa kojim je trenirao sam, ili Tiriona, sa kojim je isto često bio sam.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  - Page 3 Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by child of duckness Thu Sep 07, 2017 11:39 pm

Bron je pametan lik. Ako je teorija i tačna, ne verujem da je njemu osveta broj 1 prioritet, njegov moto je probij se što više i zgrabi što više, izgubivši što manje, ali je opet moralniji od npr LF, ili tako nekog gramzivca. Svestan je on vrlo dobro da su Tajvin i ova dvojica dva sveta različita, i da neće ništa dobiti time što ubije bilo kojeg od njih. Ok, ako ubije Džejmija, to bi bio veliki udarac za Tajvina, da, ali ja mislim da Bron nije takav lik da za trenutak osvete izgubi mnogo više. Proračunao je on da se može okoristiti motajući se oko Lanister braće, a stari je svakako umro. xD Ne blebeće on džabe o onom zamku svakog časa. Ako stvarno ima istine u tome, ko zna kakva je ta porodica uopšte bila prema Bronu, da li su bili bliski, možda on i nema neki poriv da sveti njihovu smrt. xD  Lik je jako intrigantan, i bila bi velika šteta da od toga nešto ne naprave, ali i ovako mi je sasvim ok, bez nekih dubljih motiva. Bron je bukvalno lanisterski Davos, slične su im pozadinske priče, na nekim delovima i paralelne, ali se ipak radi o dva ekstrema od ličnosti. Verujem da se upravo u pravljenju te "kontrasne paralele" između njih krije i njihova poenta kao likova.
child of duckness
child of duckness
Admin

Posts : 237
Join date : 2017-08-11
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  - Page 3 Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Pohovani feniks Fri Sep 15, 2017 1:50 pm

Ajmo ljudi, šta smo se ućutali svi? Da li ste videli novi promo video za sedmu sezonu, koji se dobija uz blu rej? Meni deluje jako kul.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  - Page 3 Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by RobStark Sat Sep 23, 2017 12:12 am

Pohovani feniks wrote:
RobStark wrote:
child of duckness wrote:Videh na internetu mnogo teorija o Bronovom pravom poreklu i potencijalnim skrivenim motivima..za divno čudo nije Targerijan! Very Happy

Jeste li vi pročitali neke teorije vezane za njega i koja od njih vam se čini najverovatnija ili ako ne najverovatnija onda barem najzanimljivija? Very Happy
Ima teorija o tome da je Bronn u stvari Tarbeck ili cak i Rayne,jedina osoba koja je prezivela masakr te dve kuce.Navodno je bio i iza Zida,iako niko ne zna razlog. To sto je prihvatio da se bori za Tiriona u Dolu je zapravo trebalo da ga zblizi sa njim,kako bi iskoristio priliku i osvetio se Lanisterima iznutra.Nema nekih dubljih dokaza,ali bi bio dobar plot twist,posebno nakon druge sezone kada je Bronn pevao Rains of Castamire sa Lanisterima Twisted Evil
Dobrodosao na forum!

Nekako mi se cini to vrlo malo verovatno. Da je Bron hteo, mogao je da pobije nekoliko Lanistera već sto puta do sada. Pre svih Džejmija, sa kojim je trenirao sam, ili Tiriona, sa kojim je isto često bio sam.
Bolje te nasao pohovani!Nadam se da ovde ima ljudi iz Beograda,koji uz to vole da se druze.Bas bih voleo da upoznam neke zanimljive GoT glave Smile.Sto se tice samog Bronna,slazem se child of duckness u vecini stvari.Mislim da je Bronn u seriji sto posto bez neke dublje agende,samo snalazljivi lik koji gura svoju pricu.Za knjige sve ostaje otvoreno . U njima je Bron dosta manje zastupljen,sto ostavlja mogucnost da teorija bude tacna.
RobStark
RobStark

Posts : 14
Join date : 2017-09-03
Location : Belgrade

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  - Page 3 Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Fazlija Sat Sep 23, 2017 11:21 am

child of duckness wrote:Pade mi nešto na pamet. Ne znam da li postoje bilo kakve teorije na ovu temu, ali meni je Tywinova smrt jako čudna! Ok, Tyrion ga je onim strelama proburazio, ali šta ako je Tywin ionako već bio osuđen na smrt, i to možda na mnogo bolniju smrt nego što je njegova bila. Ok, mnogo ljudi ide tokom noći u toalet, to nije ništa čudno, i jako je poetično što je upravo on, veliki Tywin umro na wc šolji, ali...
I otkud sad Shae odjednom kod Tywina? Jedino što mi pada na pamet jeste da ga je ona otrovala (ili ko već), možda je taj otrov svoje simptome prvo manifestovao osećajem potrebe za "pražnjenjem", a kasnije ko zna. Bilo bi jako poetično da je upravo Tyrion, "sramotni" sin prekratio muke svome ocu tim samostrelom, i osvetio smrt oca time što je, i nesvestan toga, ubio onu koja je odgovorna za to. Ali mi je nejasno šta bi bio razlog da se Shae odluči na tako nešto, možda da mu se osveti što je morala lažno da svedoči..možda je ona Reyne of Castamere (njen akcenat je "foreign" jer je odrasla daleko od svoje zemlje, mada mi to glupavo zvuči), doooook npr veština trovanja nije strana ni stanovnicima Dorne-a, ali mi njen akcenat ne liči na Dorne, mada je to možda namerno tako izvedeno, da je ne provale. Tu jedino može biti da je ona još jedna od Oberynovih serijski proizvedenih "peščanih zmija", ili jednostavno, da ne komplikujemo, njihov špijun. Ako ništa, makar bi mi bilo lakše znajući da su Elia i Oberyn dobili svoju osvetu. xD

U knjigama se da naslutiti da ga je Oberyn otrovao pre dvoboja sa Mountainom, Nekoliko dana prije su jeli zajedno a i telo mu je pocelo dosta brze da trune, otrovan je otrovom koji te zastopa i ne mozes nista izbaciti iz sebe, i ti tvoji unutarnji toksini te na kraju i ubiju

Fazlija

Posts : 17
Join date : 2017-08-13

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  - Page 3 Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by RobStark Sat Sep 23, 2017 9:10 pm

(TEMA IZ KNJIGE).Jedna od stvari koja mi je najcudnija u plesu sa zmajevima je pojava mladog grifa tj Egona Targarijena.Ne vidim poentu da se pojavljuje jos jedan targerijen kao pretendent na presto, kada vec imamo Deni.Pritom,cuo sam i za teoriju da to nije Targerijen,vec neki potomak Blekfajera koga guraju Varis i Ilirio. Bez obzira na to koje on,u cemu je poenta?Zar nije borba za presto vec dovoljno komplikovana? Sta mislite,sta taj lik stvarno krije?Kakva ce biti njegova svrha u celoj prici? kako sada stvari stoje,meni se cini da ce on jedino dovesti zlatnu cetu u vesteros i biti jos jedan igrac u igri,koji ce se na kraju boriti protiv WW. Ne vidim nikakav dublji smisao, i kao takav,mislim da je promasaj i dodatno komplikovanje vec ionako komplikovanog plota.
RobStark
RobStark

Posts : 14
Join date : 2017-09-03
Location : Belgrade

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  - Page 3 Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Pohovani feniks Sat Sep 23, 2017 9:25 pm

Nisam procitao jos taj deo, ali mi deluje kao totalno ne bitan lik. Mislim da ce on kao da pokusa da povrati gvozdeni tron, ali da ce doziveti fijasko, i da ce ga ubiti jako brzo. On je cisto tu da bi se jos malo narusio mir na jugu.
Pohovani feniks
Pohovani feniks
Admin

Posts : 293
Join date : 2017-08-11

https://got-ravens-of-serbia.forumotion.com

Back to top Go down

Teorije i fan fiction!  - Page 3 Empty Re: Teorije i fan fiction!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum